Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı Valiliği tarafından Ramazan ayı içerisinde çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Ağrı Valiliği tarafından Ramazan ayı içerisinde çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Ağrı Valiliği tarafından Ramazan ayı içerisinde çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Ağrı Valiliği ramazan ayı boyunca orduevinin yanında bulunan açık otoparkta çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

Ağrı Valisi Musa Işın, yaptığı açıklamada Ramazan ayını ruhuna uygun bir şekilde yaşatmak için Valilik olarak hazırlıklarının tamamlandığını söyledi.

Yapılan hazırlıkları yerinde inceleyen Vali Işın, “Orduevinin yanında bulunan otopark alanında bu yıl ramazan ayına özel hazırlıklarımız var. Burada kurduğumuz çadırda vatandaşlarımıza ücretsiz semaver çayı ikram edilecek. Burada vatandaşlarımız bir araya gelerek keyifli bir zaman geçirecekler. Bunun yanı sıra burada çeşitli yiyeceklerin satışı yapılacak. Oluşturulacak stantlarda el işi ve çeşitli ürünler sergilenecek” diye konuştu. 

Vatandaşların güzel vakit geçirebileceği güzel bir ortam hazırladıklarını söyleyen Işın, sözlerine şöyle devam etti;

“Burada Ramazan aylarında alışık olduğumuz bir takım oyunlar oynanacak. Hemen her akşam müzik ve diğer etkinliklerimiz olacak. Çocuklar için özel oyunlar sergilenecek. Ayrıca bir lunapark alanı oluşturduk. Ailelerimiz çocukları ile birlikte burada keyifli bir zaman geçirecekler. Bazı caddelerimizde ramazan ayına özel ışıklı yazılar yazacağız. İlimizde zaten ramazan ayı çok güzel bir şekilde yaşanıyor. Akşamları cadde ve sokaklar sahura kadar hareketli ve güzel bir atmosfer oluşuyor. Biz de buna katkıda bulunmak için bir takım etkinlikler düzenledik. İnşallah güzel bir ramazan ayını hep birlikte yaşayacağız.”

MAHALLELERDE İFTAR SOFRALARI KURULACAK

Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında vatandaşlarla bir araya geleceklerini söyleyen Vali Işın, “geçtiğimiz yıl vatandaşlarımızın evine konuk olduk, birlikte iftar açtık. Ayrıca şehir stadyumunda 1.300 kişilik iftar yemeğinde vatandaşlarımız ile bir araya geldik. Bu yıl ise bunu biraz daha genişleteceğiz. Kentin 6 ayrı noktasında Ağrıdaki vatandaşlarımızın hemen hepsinin katılabileceği iftar yemekleri vereceğiz. Orada hem vatandaşlarımız ile ramazan havasını birlikte teneffüs etme imkanı bulacağız. Ayrıca il merkezinde düzenlediğimiz bu etkinliklerin yanı sır ilçelerimizde de kaymakamlıklarımız tarafından çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Ben şimdiden bütün vatandaşlarımızın ramazan ayını tebrik ediyorum ve bu mübarek ayın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

 

thumbnail_IMG_0201 thumbnail_IMG_0205 thumbnail_IMG_0203 thumbnail_IMG_0222 thumbnail_IMG_0219

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Hamur-Tutak Yolunda Yakıt Tankeri Devrildi

Hamur-Tutak Yolunda Yakıt Tankeri Devrildi Hamur-Tutak karayolu istikametinde hareket halinde olan 35 AJ 7698 plakalı …