Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı Valiliği, ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahibi 1200 aileye gıda yardımı dağıttı.

Ağrı Valiliği, ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahibi 1200 aileye gıda yardımı dağıttı.

Ağrı Valiliği, ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahibi 1200 aileye gıda yardımı dağıttı.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca hazırlanan içinde, pirinç, mercimek, bulgur, kuru fasulye, toz şeker, çay, zeytin, salça, makarna, un ve yağın bulunduğu gıda paketleri tespit edilen ailelere ulaştırıldı.

Ağrı Valisi Musa Işın, ramazan ayında 1200 aileye gıda yardımında bulunduklarını söyledi.

Yardım yapılan ailelerin önceden tespit edildiğini ve ihtiyaç sahiplerine ulaştıtıldığını belirten Vali Işın, Ramazan ayı boyunca iftar programları da düzenleyeceklerini  ifade etti.

Vali Işın, "Ağrı merkezde 7 bin kişi ile iftar yapacağız. Patnos'ta 300 kişilik çadır kurulmuş her gün orada 300 kişi yemek yiyecek. Mahallelerimizde vatandaşlarımızla ramazan boyunca mahallelerde iftar yapacağız. Her iftar aşağı yukarı bin kişilik olacak. İlçelerimizde kaymakamlarımız mahallelerimizde iftar çadırları kurmuşlar ve aynı zamanda mahallelerimizde iftarlar yapılmaktadır. Ramazan boyunca çocuklara ve gençlere yönelik etkinliklerimiz mevcuttur. Hali hazırda büyük bir alan çocuk eğlence alanı olarak tertip edilmiş. Burada stantlar kurulmuş. Kitap fuarı açılmış. Esnafımızın bir kısmının ve özellikle bayanların yapmış oldukları el işlerinin satışına yönelik stantlar kurulmuştur. Dolayısıyla ramazan boyunca vatandaşlarımızın feyizli, bereketli ve huzurlu bir ramazan geçirmesi için ilimiz ve ilçelerimizde çeşitli tedbirler aldık. Vatandaşlarımızla birlikte hemen hemen her akşam iftarımızı açacağız. Bu ramazan ayının bütün hemşehrilerimiz için olması gerektiği şekilde feyizli ve bereketli geçmesi için her türlü maddi ve manevi projelerimizi hayata geçiriyoruz. Ben ramazan ayının hemşehrilerimiz için huzur içerisinde geçmesi için temenni ediyorum” diye konuştu.

thumbnail_IMG_0386 thumbnail_IMG_0396 thumbnail_IMG_3486

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı Milli Eğitim Müdürü Tekin’den AK Parti Ağrı İl Başkanı Özyolcu’ya ziyaret

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, AK Parti Ağrı İl Başkanı Halil Özyolcu’ya …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.