Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı Tarım İl Müdürlüğü 9. Tarım İnsan Foto Yarışması

Ağrı Tarım İl Müdürlüğü 9. Tarım İnsan Foto Yarışması

9. Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışma Sergisi Düzenlendi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi amacıyla düzenlenen 9. Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışma Sergisi, Ağrı İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde açıldı.

Açılışa Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan ENGİN, Şube Müdürleri, Kurum Müdürleri ve İl Müdürlüğü Personeli katıldı.

2009 yılından bu yana aralıksız yapılan Tarım ve İnsan Fotoğraf yarışmasında, 9 yılda toplam 4.850 katılımcı 21.223 eserle yarışmaya katıldı. 150 eser ödül alırken, 1.156 eser sergilenerek katalogda yerini aldı. 9. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışmasının amacı, tarımın ve toprağın önemi konusunda duyarlılığın geliştirilmesi, tarımsal gelişmeler ile tarım, doğa, çevre ve insan ilişkilerini estetik ve öznel bakış açılarıyla belgesel olarak arşivlerde yerini almasını sağlamaktır. Bu yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraflar 04-06 Haziran 2018 tarihleri arasında ziyaretçilerini beklemektedir.

Yapılan sergi ile ilgili açıklamada bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan ENGİN; “Tarımın sanatsal ve gülen yüzünü göstermek amacıyla açılışını yaptığımız 9. Tarım ve İnsan Konulu Ulusal Fotoğraf sergimizin tarıma farklı bir bakış getirmesi temennisiyle İlimize hayırlı olmasını, İl ve Ülke tarımına katkıda bulunmasını dilerim”. Dedi

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı’da Uyuşturucu ve Dolandırıcı Operasyonu

BASIN BÜLTENİ   Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce İl Merkezinde uyuşturucu …