Ağrı Sivil Toplum Platformu Seçime Gidiyor

Ağrı Sivil Toplum Platformu Seçime Gidiyor

ABONE OL
26 Mayıs 2019 13:16
Ağrı Sivil Toplum Platformu Seçime Gidiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ağrı Sivil Toplum Platformu Seçime Gidiyor

Yaklaşık üç yıl önce 52 sivil toplum örgütünün bir araya gelerek oluşturduğu “Ağrı Sivil Toplum Platformu” 2. dönem başkanlık seçimlerine gidiyor

Platform genel sekreterliğinden yapılan yazılı açıklamada platform seçimlerinin haziran ayı içerisinde yapılacağı belirtildi. Açıklamada şu sözlere yer verildi” Kamuoyunun bildiği üzere Ocak 2016’da 52 sivil toplum örgütünün bir araya gelerek oluşturduğu birliktelikte 1.dönem için Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Saim Alpaslan, platformun dönem başkanı olarak seçilmişti. Platform mutabakat metni gereği Şubat ayı içerisinde başkanlık seçimlerinin yenilenmesi gerekiyordu. Ancak mevcut yerel seçimler dolayısıyla Başkanlar Kurulumuzun aldığı kararla bu seçimler ileriki bir tarihe ertelenmişti. Bu sebeple 2.dönem başkanlık seçimleri Haziran ayı içerisinde yapılacak seçim çalışmalarının startı verilmiştir.” denildi.

Platform Başkanı Saim Alpaslan ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla platform daki başkanlık görevini bırakma kararı aldığını, görev süresi boyunca bulunduğu makamın hakkını vermek için gerekli çabayı gösterdiğini söyleyerek Astop sürecinde kendisini destekleyen fikir ve düşünceleri ile sürece katkıda bulunan herkese teşekkür etti.

Platformun seçim tarihi ve başkan adayları, Astop’un Olağanüstü Başkanlar Kurulu toplantısında gündeme gelecek ve yol haritası belirlenecek.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r
    300x250r
    Ağrı Haber, Ağrı Haberleri, Ağrı Haber Gazetesi