Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı Sırrı Sakık: İmralı Görüşmeleri Yeniden Başlamalı

Ağrı Sırrı Sakık: İmralı Görüşmeleri Yeniden Başlamalı

Sırrı Sakık: İmralı görüşmeleri yeniden başlamalı

Ağrı Belediye Başkanı DBP’li Sırrı Sakık, “Sayın Öcalan ile başlattığınız görüşmelerin, yeniden İmralı’da hayat bulması gerekir. Barış bu şekilde sağlanmalıdır” dedi.

Grand Cenas otelde muhtarlarla bir toplantı yapan Belediye Başkanı Sırrı Sakık’ın Yardımcıları Halef Keklik ve Ömer Polat, belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi. Baro Başkanı Ali Artuk ve Ziraat Odası Başkanı Yavuz Aydemir’in de hazır bulunduğu toplantıda konuşan Sırrı Sakık, şunları söyledi:

“Buralarda iç barış ve huzur yoksa akan kan durmazsa, hiç birimiz rahat edemeyiz. Bizim buradaki görevimiz, iç barışı inşa etmek için barikat oluşturmak. En büyük master planı, devirdiğiniz masanın yeniden inşa edilmesidir. Dolmabahçe’deki görüşmenin yeniden hayat bulmasıdır. Sayın Öcalan ile başlattığınız görüşmelerin, yeniden İmralı’da hayat bulması gerekir. Barış bu şekilde sağlanmalıdır. Emin olun ki, eğer barışa katkımız olmazsa, olup bitenlere seyirci kalırsak, baharda daha büyük felaketler gelir. Ben Sayın Öcalan’ın, ‘Silahlar gömülsün, demokratik siyaset hayat bulsun’, sözü için Ağrı’ya geldim. Bizim oluşturduğumuz ‘Sema Kültür Merkezi’nde sizin çocuklarınıza hizmet sunulur iken, Ağrı AKP İl Başkanı açıklamasında, ‘Burada Zerdüştlük dersleri veriliyor,’ diyor. Ayıptır. Burası sizin babanızın çiftliği değildir. Ağrı’da şu an da bir afet durumu yaşanıyor. Bu kar İzmir’de, İstanbul’da yaşansa hayat durur. Biz burada bir felaket varken, devletin birimleri el ele vermesi gerekirken, İl Özel İdare’nin, Karayollarının, DSİ’nin imkanı varken, baskı uygulanıyor.”

DHA

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Başkan Sayan Açıkladı ” Türkiye’nin en ucuz ekmek fiyatı Ağrıda

Başkan Sayan Açıkladı. Türkiye’nin en ucuz ekmek fiyatı Ağrı’da   Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan …