Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı Sarıkamış Şehitleri Anıldı

Ağrı Sarıkamış Şehitleri Anıldı

Ağrı’da Sarıkamış Şehitlerini Anma Töreni

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen, “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü” Ülke genelinde olduğu gibi Ağrı’da da yapıldı.

Gençlik Merkezi önünde başlayan yürüyüş Atatürk Anıtında son buldu. 101 yıl önce düzenlenen Sarıkamış Harekâtı sırasında donarak şehit düşen 90 bin Mehmetçik’i anmak için 7’den 70’e her yaştan yüzlerce kişi şehitlerine yürüdü.

Hava sıcaklığının sıfırın altında 20 derece olmasına karşın yürüyüşe; Ağrı Valisi Musa Işın, Ak Parti Milletvekili Cesim Gökçe, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Rıza Sönmez, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, kurum müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yürüyüşe katılan 7’den 70’e yürüyüş ile Sarıkamış Şehitlerini andı.

Gerçekleşen yürüyüşün ardından günün anlam ve önemini ile ilgili konuşan Ağrı Valisi Musa Işın, “memleketimiz ve devletimizin bağımsızlığı için 90 bin Mehmetçik Sarıkamış’ta çok soğuk bir havada ülkeyi korumak için canlarını feda etti. Allah memleketimize ve milletimize bir daha o tür felaketler yaşatmasın. Biz bu topraklarda onların şehadeti sayesinde yaşıyoruz. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Makamları cennet olsun. Şehitlerimizi minnetle yad ediyoruz” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Sarıkamış’ta şehit olan vatan evlatlarının anısına Merkez Cami imamı Özkan Özalp tarafından Kuran-ı Kerim okundu. Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı dualarla sona erdi

IMG_1116

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Başkan Sayan: HDP ve CHP Kürtlere yeni tuzaklar kuruyor

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, HDP ve CHP’nin Kürtlere yeni tuzaklarkurduğunu belirtti.Sosyal medya hesabından konuya …