Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı Merkez İlçe Yönetimi Gazetemizi Ziyaret Etti.

Ağrı Merkez İlçe Yönetimi Gazetemizi Ziyaret Etti.

Ağrı Merkez İlçe Başkanı Latif Birgül ve Yönetimi Gazetemizi Ziyaret Etti.  Ağrı Haber Gazetesini ziyaret eden Latif Birgül ve Yönetimi Gündeme ve Başkanlığa Dair görüşlerini belirtti.

Murat Hançer – Sayın Başkan öncelikle hoş geldiniz  "Sayın birgül anayasada 316 Ak Partiden MHP'den 40 civarı bir oy ile referandum gözüküyor siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ? "

Latif Birgül öncelikle hoşbulduk Ağrı Haber Gazetesi ailesini ziyaret etmek gerçekten Bütün Ağrılı Vatandaşlarımızı ziyaret etmek demektir dürüst habercilikte gerçek habercilikte her yerde Ağrı Haber Gazetesi ve Murat Hançer var sizlere teşekkür ederiz. Şimdi Referanduma gelelim "330 oy ile Inşallah nisan veya mayıs gibi referandum gözüküyor,  Referandumda yüzde 55 gibi bir oy ile Türkiye'nin önüde açılmış olur. Başkanlık sistemine Türkiyenin ihtiyacı var, şu anda parlamento sistemi ingiliz sistemidir. 80 milyona yakın insanımız var bu sistem bu millete cevap veremiyor.  Yerelde zaten bir başkanlık seçimi ile devam ediyoruz. Belediye başkanı seçiliyor, meclis üyeleride onunla beraber çalışıyor,  Muhtar seçiliyor azaları var. Başkan seçilecek üyeler seçilecek bu böyle yürütülecek. Osmanlıdan beri bu sistem var zaten, geçmişimiz dede böyleydi. Şimdi bu parlamenter sistem ile çift başlılık oluyor. Ancak başkan olduğu zaman tek bir kişi olacak ve onun altından şekillenecek. Aynı zamanda yereldeki sorunlarıda çözer. Bazı insanların korkusu var ama bundan dolayı ülke rahatlayacak. Böyle bir Cumhurbaşkanı daha çıkmadı dünyadaki faiz lobisine meydan okudu karşı çıktı. Bunu bugüne kadar kimse yapamadı. Kılıçdaroğlu diyor ben tanımıyorum eğer olsada, millette onu tanımaz. Dünyaya bakıyoruz bizi sevmeyen istemeyen ülkelerin yanında oluyorsun.  İşin doğrusu başkanlık sistemidir. Başkanımızıda inşallah 2019'da seçeriz."dedi.

 

dscf2144 dscf2146 dscf2145

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu 23 Nisan dolayısıyla bir mesajı yayınladı

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu’nun 23 Nisan mesajında şöyle dedi Tüm çocukların 23 Nisan …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.