Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı Kalkınma Derneği’nden (KA-DER) “Çocuğum Emin Ellerde Projesi”

Ağrı Kalkınma Derneği’nden (KA-DER) “Çocuğum Emin Ellerde Projesi”

Ağrı Kalkınma Derneği’nden (KA-DER) “Çocuğum Emin

Ellerde Projesi”

Ağrı Valiliği koordinasyonunda Ağrı kalkınma derneği (Ka-der) tarafından yürütülmekte olan bu proje kalkınma bakanlığı tarafından sodes kapsamında finanse edilmektedir.

Ağrı ilinde özellikle çalışan ailelerin en önemli sıkıntılarından biriside çocuklarını bıraktıkları bakıcılarla ile ilgili endişeleridir. Zira bölgede zaten az olan kreş sayısına ilaveten çocuk bakımı konusunda bilinçli bakıcıda azdır. Bu vesile ile projemize yaklaşık 50 ev hanımı çocuk bakıcılığı eğitiminden geçirilerek hem ile bütçelerine katkıda bulunacak hemde toplumda bu konuda önemli bir boşluk doldurulacaktır. Her yıl daha fazla çalışana ev sahipliği yapan şehirde bakıcılık konularında kapsamlı bir eğitim verilmemiştir. Bir çok ev hanımı Çalışanların çocuklarına bakıcılık yapmaktadır. Fakat bu ev hanımlarının çocuk bakıcılığı konularında yeterli bir eğitimi yoktur. Bu projede hedefimiz 50 ev hanımını ve genç bayanı bu konularda yetiştirmek ve mesleki bir beceri kazandırmaktadır. Bu projede bayanlara ; 2 -6 yaş aralığındaki çocuğun günlük bakımı, beslenmesi, evlerin çocuklar için  fiziksel olarak güvenli hale getirilmesi, çocuğun yaşına uygun basit etkinliklerle eğitilmesi, tuvalet alışkanlığı, oyun ve müzik ile çocuğun sağlıklı bir şekilde gelişimi, çocuk ile doğru iletişim nasıl kurulur konularında uzman kişiler tarafından eğitimler verilecektir.

Eğitim Başlıkları :

1- Çocuk bakımı – Gelişimi

2- Doğru Beslenme

3- Bakım kurallarını uygulama

4- Gelişim Özelliklerini Takip Etme

5- Çocuğun Sağlık ve Hastalıklarını takip etme

6- Tuvalet alışkanlığı kazandırma

7- Oyun ve müzik yoluyla gelişimini destekleme

8- Yaşam ortamının güvenliğini sağlama

9 – Doğru İletişim Kurma

 

 

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ’de Kızılay Giyim Mağazası Açıldı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) ile Türk Kızılayı Genel Başkanlığı’nın ortak girişimiyle, öğrencilerin farklı giyim …