Ağrı Kadın Futbol Takımı Başarısıyla Adından Söz Ettiriyor

Ağrı Kadın Futbol Takımı Başarısıyla Adından Söz Ettiriyor

ABONE OL
10 Mayıs 2022 18:26
Ağrı Kadın Futbol Takımı Başarısıyla Adından Söz Ettiriyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ağrı Kadın Futbol Takımı Başarısıyla Adından Söz Ettiriyor

Ağrı Kadın Futbol Takımı 2. Lig’e Yükseldi

“Çocuk Yaşta Gelinlik Değil Forma” Projesi Başarısıyla Göz Dolduruyor

Ağrılı Genç Kızlar Yeşil Sahada Başarıdan Başarıya Koşuyor

 

Çocuk yaşta, erken ve zorla evliliklerin önüne geçmek ve bu kapsamda toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla 2016 yılında Ağrı Valiliği öncülüğünde kurulan Kadın Futbol Takımı başarısıyla adından söz ettirmeye devam ediyor.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü çatısı altında kurulan, 14-20 yaş arası kadın sporculardan oluşan, Ağrı’nın ilk kadın futbol takımı olma özelliği taşıyan ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen resmi liglerde mücadele eden Ağrı Kadın Futbol Takımı, Kadınlar 3. Lig N Grubu’nun şampiyonu olarak 2. Lig’e yükseldi.

 

2018’de “Kadının Güçlenmesi ve Eylem Planı”nın tanıtılması amacıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan Teşekkür Belgesi alan sporcular, Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen Yılın Enleri Ödül Töreni’nde Yılın En İyi Kadın Futbol Takımı ödülünün sahibi olmuş, çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer almış, 8 Mart dolayısıyla “Önyargılara Meydan Okuyanlara” sloganıyla çekilen reklam filmi ve “Güçlü Kadın Güçlü Türkiye” kamu spotu için kamera karşısına geçmiştir. 2016’da Ağrı Valiliğince hayata geçirilen “Çocuk Yaşta Gelinlik Değil Forma” projesi 2020 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hibe almaya hak kazanmış, Ağrı Kadın Futbol Takımı 2019-2020 Sezonu Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda Doğu Anadolu Şampiyonu olmuştur.

 

Kurulduğu yıldan itibaren başarısıyla adından söz ettiren, ulusal basın manşetlerinde ve TV haber bültenlerinde kendine yer bulan Ağrı Kadın Futbol Takımı; Ağrılı genç kızlara umut, Türkiye’deki çocuklara örnek olmaya devam ediyor.

 

 

 

 

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r
    300x250r
    Ağrı Haber, Ağrı Haberleri, Ağrı Haber Gazetesi