Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü ve Ağrı ASKF işbirliği ile ilk yardım kursu açılacak.

Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü ve Ağrı ASKF işbirliği ile ilk yardım kursu açılacak.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonunun , Gençlik Spor Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile imzaladığı protokol çerçevesinde Türkiye genelinde olduğu gibi Ağrı'da da Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü ve Ağrı ASKF işbirliği ile ilk yardım kursu açılacak.

 

            İlk Yardım Sertifikası alanların, 2016-2017 futbol sezonunda, müsabakalarda sağlık personeli gibi görevlendirileceğini söyleyen Ağrı ASKF Başkanı Erkan KÖSEDAĞ " 28-29 Mayıs 2016 tarihlerinde İl Sağlık Müdürlüğümüz ile birlikte, 16 saatlik İlk Yardım eğitimi vereceğiz. Bu eğitimler sonrasında İlk Yardım Eğitimi alan kişiler, önümüzdeki futbol sezonunda, futbol müsabakalarında Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ücret karşılığında, sağlıkçı olarak görevlendirilecek" dedi.

 

            Uygulamanın hem sağlık sektörünü, hem de spor kulüplerini rahatlatacağını söyleyen Kösedağ " Uygulama ile sağlık ekipleri hastanelerde görev yerlerinde kalacak. Çok ciddi sakatlıklar olmadığı sürece spor sahalarında sağlıkçı yerine ilkyardım uzmanları görev alacak. Bu uygulama hem sağlıkçıları, hem de kulüpleri rahatlatan bir uygulama. Bu sebeple özellikle ilçelerde spor müsabakalarında görev almak isteyen kişilerin bu sertifikayı almaları önem arz ediyor. En az lise mezunu olan 20 – 55 yaş aralığında kişileri başvuru için bekliyoruz.  Konu hakkında ASKF Genel Sekreterimiz Özkan Aslan  ( 0505 745 11 12 ) ile irtibata geçilebilir.  Kurslar sonucunda sertifikalar İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından verilecek. Ayrıca kursa katılıp başarılı olan herkese ilk yardımcı kimlik kartı teslim edilecek. " dedi

 

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Diyadin Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) OSB’nin Alt Yapı Yapım İşi Protokolü İmzalandı

“Diyadin Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) Organize Sanayi Bölgesi Alt Yapı Yapım İşi” Protokolü İmza Töreni …