Ağrı İHH Ramazan Ayı Boyunca 26 Bin Kişiye Ulaştı.

Ağrı İHH Ramazan Ayı Boyunca 26 Bin Kişiye Ulaştı.

ABONE OL
5 Mayıs 2022 15:55
Ağrı İHH Ramazan Ayı Boyunca 26 Bin Kişiye Ulaştı.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2022 Yılında “Ramazan’ı Yaşat” sloganıyla yola çıkan Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği, Ramazan ayı boyunca yaptığı çalışmaları kamuoyuna duyurdu.

Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği merkezde bulunan 18 mahalle ve 7 ilçede bulunan teşkilatlarıyla Ramazan ayının ilk gününden itibaren yardım çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Kerem ENGİN;

“Her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan’da da Ağrı merkezdeki 18 mahallede ve 7 ilçemizde tespit ettiğimiz yetim ve ihtiyaç sahibi ailelerimize teşkilatlarımız ve gönüllülerimiz aracılığıyla, bağışçılarımızın bize emanet ettiği yardımları ulaştırdık. Ramazan ayı kardeşlik, paylaşma ve dayanışmanın en yoğun yaşandığı aydır. Bizler de bu ayın manevi ikliminden istifade etmek için veren el ile alan el arasında bir iyilik köprüsü olmaya çalıştık. Özellikle son zamanlarda yaşanan ekonomik sıkıntıları da göz önünde bulundurduğumuzda yardımlaşmanın ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlamış olduk. O yüzden gerek teşkilatımız gerekse gönüllülerimizle beraber 2022 Ramazan ayında çok daha fazla gayret gösterdik. Çünkü gerçekten çok fazla yardım başvurusu alıyoruz. Bu kapsamda Ramazan ayı içerisinde yaptığımız yardımlarla 26.646 kişiye ulaşmış bulunmaktayız. Bu yardımlarımızın dağılımında; 2169 aileye Ramazan Kumanyası, 614.000 TL Zekât/Fitre, 1416 kişiye Bayramlık ve 1040 aileye de Alışveriş Kartı ulaştırıldı.

Ramazan ayı boyunca hayırsever kardeşlerimizin desteğiyle ulaştığımız bu kutlu yolculuğumuzun sonunda yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklarımıza bayramlık kıyafet desteğinde bulunurken minik yüreklerinde ve güzel yüzlerinde tebessüm çiçekleri açtı. Bu güzel görevi bize nasip ettiği için Allah’a şükür ediyoruz. Buradan hayırsever kardeşlerimize çağrımız; bu zor günlerde yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere destek olmaya devam etmeleridir. Ramazan ayı boyunca tüm bağışçılarımıza ayrıca destek ve dualarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

 Bağış İçin: AĞRI İHH İNSANİ YARDIM DERNEĞİ 0532 794 83 64

 

 

 

 

 

 

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r
    300x250r
    Ağrı Haber, Ağrı Haberleri, Ağrı Haber Gazetesi