Ağrı İHH 15 Günde 11 Bin Kişiye Ulaştı.

Ağrı İHH 15 Günde 11 Bin Kişiye Ulaştı.

ABONE OL
23 Nisan 2022 15:48
Ağrı İHH 15 Günde 11 Bin Kişiye Ulaştı.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2022 Yılında “Ramazan’ı Yaşat” sloganıyla yola çıkan Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği, Ramazan ayının ilk 15 gününde yaptığı çalışmaları kamuoyuna duyurdu.

Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği merkezde bulunan 18 mahalle ve 7 ilçede bulunan teşkilatlarıyla Ramazan ayının ilk gününden itibaren yardım çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Kerem ENGİN;

“Her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan’da da Ağrı merkezdeki 18 mahallede ve 7 ilçemizde tespit ettiğimiz yetim ve ihtiyaç sahibi ailelerimize teşkilatlarımız ve gönüllülerimiz aracılığıyla, bağışçılarımızın bize emanet ettiği yardımları ulaştırıyoruz. Ramazan ayı kardeşlik, paylaşma ve dayanışmanın en yoğun yaşandığı aydır. Bizler de bu ayın manevi ikliminden istifade etmek için veren el ile alan el arasında bir iyilik köprüsü olmaya çalışıyoruz. Özellikle son zamanlarda yaşanan ekonomik sıkıntıları da göz önünde bulundurduğumuzda yardımlaşmanın ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlamış olduk. O yüzden gerek teşkilatımız gerekse gönüllülerimizle beraber 2022 Ramazan ayında çok daha fazla gayret gösteriyoruz. Çünkü gerçekten çok fazla yardım başvurusu alıyoruz. Bu kapsamda Ramazan ayının ilk 15 gününde yaptığımız yardımlarla 11.605 kişiye ulaşmış bulunmaktayız. Bu yardımlarımızın dağılımında; 1718 aileye Ramazan Kumanyası, 207 aileye Zekât, 1500 kişiye Fitre ve 35 aileye de Gıda Kartı ulaştırıldı.

Hedefimiz Ramazan ayının sonuna kadar 1000 yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa bayramlık kıyafet, 500’e yakın ailemize iftar ayrıca hayırsever kardeşlerimizin desteğiyle dağıtmayı planladığımız zekât, fitre ve gıda paketleriyle 30 Bin kişiye ulaşmaktır. Buradan hayırsever kardeşlerimize çağrımız bu zor günlerde yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere destek olmaya devam etmeleridir. Bizler Ağrı İHH olarak Ramazan ayının son gününe kadar dernek merkezimizde bağış kabulüne devam edeceğiz. Zekât ve fitrelerinizle ihtiyaç sahiplerine destek olabilirsiniz. Buradan tüm bağışçılarımıza ayrıca destek ve dualarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

 Bağış İçin: AĞRI İHH İNSANİ YARDIM DERNEĞİ 0532 794 83 64

 

 

 

 

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r
    300x250r
    Ağrı Haber, Ağrı Haberleri, Ağrı Haber Gazetesi