Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde Yeşil Alan Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde Yeşil Alan Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

Baharın gelişiyle birlikte Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde ağaçlandırma çalışmaları başladı. Yeşil bir dokuya sahip Üniversite Kampüsünün yeşil alanları aralıksız devam eden ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarıyla daha da zenginleşirken, bugün düzenlenen ağaç dikimi etkinliğiyle 500 ağaç daha toprakla buluştu.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yusuf ÇETİN, Prof. Dr. Önder ŞİMŞEK, akademik ve idari personel ile öğrencilerin katıldığı ağaç dikimi etkinliğiyle 500 çam, karaağaç, ladin, akasya, ardıç ve akça ağaç türündeki ağaç toprakla buluştu. Eğitim Fakültesi ve Meslek Yüksekokulu arasında kalan bölgelere ağaç dikimi yapılan etkinlikte, Rektör Prof. Dr. KARABULUT öğrenciler ile birlikte fidanları toprakla buluşturdu.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Kampüsünün yeşil alanları ve çevre düzenlemeleriyle gelecekte Ağrı’nın akciğerleri olacağını söyleyen Rektör Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, yeşili korumanın, sevmenin doğaya ve insanlığa karşı büyük bir sorumluluk teşkil ettiğini, yeşil bir dünyanın gelecek nesiller için en büyük miras olacağını ifade etti. Kampüste yapılan ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarını çok önemsedikleri vurgulayan Prof. Dr. KARABULUT, Ağrı ile Üniversite için zengin yeşil dokusu ve yaşam alanlarıyla, doğayla iç içe bir kampüs oluşturacaklarını söyledi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

İlidi Ailesinin Acı Günü

Cumaçay Eşrafından Nesim İlidi’nin Eşi, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Hasan İlidi’nin yengesi, Cumaçay bölgesi …