Ana Sayfa / GÜNDEM / AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ’NDE UZAKTAN EĞİTİM’DEN 4 BİN ÖĞRENCİ YARARLANIYOR

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ’NDE UZAKTAN EĞİTİM’DEN 4 BİN ÖĞRENCİ YARARLANIYOR

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde ilk kez uygulamaya başlanan Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Sistemi ile 4 bin 200 öğrenciye uzaktan eğitim veriliyor.

2015-2016 eğitim – öğretim döneminde faaliyete geçen Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Sistemi ile bu yıl üniversiteye kayıt yaptıran birinci sınıf öğrencileri zorunlu ortak derslerini, uzaktan eğitim sistemi ile almaya başladı. Türk Dili ve Edebiyatı ile Atatürk İlke ve İnkılapları Dersleri uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden canlı olarak anlatılırken, öğrenciler paket program sayesinde ders programı haricinde de derslerini takip edebiliyor.

Öğrencilerin yöneltecekleri soruları cevaplandırmaları için dersi veren akademisyenlerin belirlediği saatlerde ofis çalışmasının yapıldığı uzaktan eğitim sistemine www.agri.edu.tr web adresi üzerinden erişim sağlanmaktadır. Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Sistemi kapsamında 2 yönetici ve 7 öğretim elemanı, 4 bin 200 öğrenciye ders vermektedir.

 

1 2 4 3

Hakkında MURAT HANÇER

Ayrıca Haberler..

Leyla hala bulunamadı – 6.Gün Arama Çalışmaları Başladı

AĞRI’da, Ramazan Bayramı’nın birinci günü ziyaretine gittikleri dedesinin Bezirhane köyündeki evinin önünde oynarken ortadan kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir’i …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir