Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde “TFF ve Amatör Futbol Yönetimi” Konulu Panel Düzenlendi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde “TFF ve Amatör Futbol Yönetimi” Konulu Panel Düzenlendi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Genel Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İcra Kurulu Üyesi Ali DÜŞMEZ, Teknik Direktör Yılmaz VURAL ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü (BJK) eski yöneticisi Seyit ATEŞ’in katılımlarıyla “TFF ve Amatör Futbol Yönetimi” Konulu Panel düzenlendi. Panel Yöneticiliğini Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Gökhan BAYRAKTAR’ın yaptığı panel Kültür ve Kongre Merkezi Selçuklu Konferans Salonunda gerçekleşti.

(TASKK) Genel Başkanı ve (TFF) İcra Kurulu Üyesi Ali DÜŞMEZ yaptığı konuşmada, TFF’nin Türkiye’de tüm futbol düzeninden ve organizasyonlardan sorumlu olduğunu ve bunu 14 Bölge Müdürlüğüyle gerçekleştirdiğini belirterek 81 ilde şubesi bulunan TASKK’ın bu anlamda TFF ile işbirliği yaptığını söyledi. Kulüpler Birliği Yasasınada değinen Ali DÜŞMEZ “yasa çıkmalı ve Kulüp Başkanları Kulüplerin borçlarından sorumlu olmalı” dedi.

Panelde konuşan deneyimli teknik adam Yılmaz VURAL, 48 yıldır aktif futbol hayatının içerisinde olduğunu belirterek, aldığı eğitimleri, Almanya günlerini ve teknik direktörlüğe nasıl başladığı gibi konularda gençlere tecrübelerini aktardı. Futbol birleştirici bir güçtür diyen VURAL; “futbol toplumun her kesiminden insanı bir araya getiriyor. İnsanları birleştiriyor. Futbol basit bir olay değil. Çalıştığım tüm futbolculara da bunu aşılamaya çalıştım” dedi. Bu zamana kadar 32 farklı kulüpte görev yaptığını ifade eden VURAL, Türkiye’de 20 milyon çocuğun yaşadığını ve bunun çok büyük bir potansiyel olduğunu ancak çocukları spor alanında doğru şekilde eğitilmesi gerektiğini söyledi.

Panel günün anısına verilen plaket takdimleriyle sona erdi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Hamur-Tutak Yolunda Yakıt Tankeri Devrildi

Hamur-Tutak Yolunda Yakıt Tankeri Devrildi Hamur-Tutak karayolu istikametinde hareket halinde olan 35 AJ 7698 plakalı …