Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde “Tezhip Sanatı” Konulu Konferans Düzenlendi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde “Tezhip Sanatı” Konulu Konferans Düzenlendi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde “Tezhip Sanatı” Konulu Konferans Düzenlendi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla, Kültür Sanat Muhabirleri Derneği tarafından “Kültür Sanat Buluşmaları” etkinlikleri kapsamında Tezhip Sanatçısı Münevver ÜÇER’in katılımlarıyla “Tezhip Sanatı” konulu konferans düzenlendi. Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşen etkinliğe akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Kültür Sanat Muhabirleri Derneği’nin Anadolu kültürüne ve bu kültür içerisinde yer alan eserlere dikkat çekmek, Anadolu kültürünü unutturmamak amacıyla çeşitli illerde düzenlediği Kültür Sanat Buluşmaları kapsamında öğrencilerle bir araya gelen sanatçı Münevver ÜÇER, geleneksel sanatlara günümüzde yeterince ilgi gösterilmediğini, geleneksel sanatlarımızı yaşatabilmenin, yeni genç sanatçılar yetiştirebilmenin önemli olduğunu söyledi. ÜÇER ayrıca tezhip sanatı eserlerinden örnekler göstererek, bu sanat ile ilgili teorik bilgiler paylaştı.

Hakkında MURAT HANÇER

Ayrıca Haberler..

Ağrı Belediyesi’nden Çevre Dostu Bez Çanta Dağıtımı

Ağrı Belediyesi tarafından doğa kirliliğine neden olan plastik ve naylon poşetlerin kullanımını azaltmak amacıyla pazarda …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.