Ana Sayfa / GÜNDEM / AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNDE ÖĞRENCİLERE ORYANTASYON EĞİTİMİ

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNDE ÖĞRENCİLERE ORYANTASYON EĞİTİMİ

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde 2017 eğitim – öğretim döneminde kayıt yaptıran birinci sınıf öğrencileri için oryantasyon (uyum) eğitimi verildi.

Üniversite Kültür Kongre Merkezi Osmanlı Konferans Salonunda bu yıl üçüncüsü düzenlenen oryantasyon eğitimine akademik, idari personel ve üniversitemiz ailesine dahil olan öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Üniversiteye ilk adımını atan öğrencilere yükseköğretime kolayca adapte olmalarını sağlamak amacıyla Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi İletişim Uzmanı Öğr. Gör. Candan KOÇAK ve Arş. Gör. Abdulsemet KILINÇ’ın sunumlarıyla merkezi kampüste devam eden Oryantasyon eğitimi, Doğu Beyazıt ve Eleşkirt ilçelerinde toplamda 7 gün boyunca devam etti.

Yapılan eğitimin amacının öğrencilerin üniversiteyi yakından tanımalarına imkân sağlamak ve karşılaşabilecekleri problemlerin çözüm yollarını göstermek olduğunu belirten KOÇAK: “ Bilginin kaynağı olan üniversitelerde hoca-öğrenci ilişkisi ne kadar sağlıklı olursa bilgiye erişmek ve o bilgiyi kullanmak da o kadar etkili olacaktır. Öğrencilerimiz öğrenim hayatlarına, haklarını bilerek, sorumluluklarının bilincinde olarak devam ederlerse daha verimli ve nitelikli bir öğrencilik geçireceklerdir. Ayrıca öğrencilerimiz hedeflerine giden yolda karşılaştıkları zorluklarla mücadele etmeli ve hedeflerinden vazgeçmeden yola devam etmeli, bunun için de ‘İlk düğmeyi doğru iliklemelidirler. Böylece hayata ve hedeflerine emin adımlarla ilerleyeceklerdir” diye konuştu.

Eğitim seminerinde Ağrı Emniyet Müdürlüğünün hazırladığı sunumla, üniversite öğrencilerinin öğrencilik hayatlarındaki arkadaş seçimleri konusunda uyararak terör örgütlerinin içimize arkadaş yoluyla sızıp bizi parçalamaya çalıştıkları anlatıldı

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı’da Uyuşturucu ve Dolandırıcı Operasyonu

BASIN BÜLTENİ   Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce İl Merkezinde uyuşturucu …