Ana Sayfa / GÜNDEM / AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNDE “MEHMET AKİF ERSOY VE İSTİKLAL MARŞI” KONFERANSI DÜZENLENDİ

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNDE “MEHMET AKİF ERSOY VE İSTİKLAL MARŞI” KONFERANSI DÜZENLENDİ

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNDE “MEHMET AKİF ERSOY VE İSTİKLAL MARŞI” KONFERANSI DÜZENLENDİ

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde “Mehmet Akif ERSOY ve İstiklal Marşı” konulu konferans yapıldı.

Nezehat Çeçen Konferans Salonunda Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen konferansa akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı. Mehmet Akif ERSOY ve İstiklal Marşı konulu konferansta konuşan Trakya Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden Doç. Dr. Rıdvan CANIM, Mehmet Akif’in dürüstlük abidesi olduğunu söyledi.

Mili şair ERSOY ve İstiklal Marşı’nın tarihteki önemi hakkında bilgi veren Doç. Dr. Rıdvan CANIM: “Çanakkale zaferi haftasında Mehmet Akif ERSOY’a olan vefa borcumuzu her yıl farklı coğrafyalarda düzenlenen törenlerde O’nu anlatarak bir nebze olsun ödemeye çalışıyoruz. ERSOY, milli birlik ve beraberlik düşüncesini yayabilmek için şehir şehir gezmiştir. Aslında ERSOY, zulüm ve zorbalığın amansız düşmanıdır. Bu durumlara karşı yalnız kalemini kullanmakla kalmamış, bizzat yardımlara da koşmuştur. ‘Zulmü alkışlayamam zalimi asla sevemem / Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem’ dizelerinden yola çıkarak Mehmet Akif ERSOY için günümüz tabiriyle ‘adam gibi adamdır’ diyebiliriz” diye konuştu.

Program, Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Müzahir KILIÇ’ın Doç. Dr. Rıdvan CANIM’a plaket takdimi ile sona erdi.

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER DANIŞMANLIĞI
4 (3) 3 (2) 5 (2) 2 (2) 1 (5)

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Murat Hançer’den Başhekim Op.Dr. Adem Aslan’a hayırlı olsun ziyareti

Ağrı Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve  İnternet Medya Birliği Genel Başkan Yardımcısı Gazeteci yazar Murat …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.