Ana Sayfa / GÜNDEM / İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde Kenti Ağaçlandırma Çalışmaları Devam Ediyor.

İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde Kenti Ağaçlandırma Çalışmaları Devam Ediyor.

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ’NDE KAMPÜS AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “Bir Öğrenci Bir Fidan” kampanyası ile fidan dikimi yapan öğrenciler eğitim gördükleri kampüsteki yeşillendirme çalışmasına katkı yaptı.

Üniversite ile Ağrı Çevre ve Şehircilik Orman İl Müdürlüğü’nün katkıları ile gerçekleştirilen Bir öğrenci Bir fidan etkinliğine Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Genel Sekreteri Ali BALKİS, Ağrı Çevre ve Şehircilik Orman İl Müdürü Yüksel OLUÇ, akademisyenler, idari personel ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Küresel ısınmanın dünyadaki en önemli sorunlardan biri olduğunu belirten Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Genel Sekreteri Ali BALKİS, ‘Küresel ısınma problemine çözüm olabilmek için daha yeşil bir dünyaya ihtiyaç var. Yeşil alanların çok az olduğu ilimizde yeşillendirme kapsamında üniversitemizde kuruluş tarihinden bugüne başlatılan kampanyalarla yaklaşık 100 bin ağacın dikimi gerçekleştirildi. Bugün de 6 bin sarı çam ve huş türlerindeki ağaçları öğrencilerimizle beraber toprakla buluşturduk. Gerçekleştirdiğimiz ağaç dikimi faaliyetleriyle öğrencilerimize yeşili sevdirme ve çevreye duyarlı bir kimlik kazandırıyoruz” diye konuştu.

Renkli karelere sahne olan ağaç dikim çalışmalarında konuşan Ağrı Çevre ve Şehircilik Orman İl Müdürü Yüksel Oruç: “Ağrı İbrahim Çeçen Üniversite’yle başlattığımız kampanya çerçevesinde daha yeşil bir kent için elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz, bundan sonra da desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Hamur-Tutak Yolunda Yakıt Tankeri Devrildi

Hamur-Tutak Yolunda Yakıt Tankeri Devrildi Hamur-Tutak karayolu istikametinde hareket halinde olan 35 AJ 7698 plakalı …