Ana Sayfa / GÜNDEM / AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNDE “KENDİ KENDİNE DİL ÖĞRENİMİ” KONULU KONFERANS

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNDE “KENDİ KENDİNE DİL ÖĞRENİMİ” KONULU KONFERANS

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Adem YERİNDE tarafından “Öğrenci Merkezli Dil Öğrenimi Etkinliği; Kendi Kendine Dil Öğrenimi” konulu konferans verildi. İslami İlimler Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşen programa Rektör Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, üniversite idari ve akademik personel ile öğrenciler katıldı.

Konferansın açılışında konuşan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT; “göreve başladıktan sonraki ilk konferansımızı İslami İlimler Fakültemizde yapıyoruz. İnşallah bereketli olmasını umuyoruz” dedi. Salonu dolduran İslami İlimler Fakültesi öğrencilerine hitap eden Prof. Dr. KARABULUT; “islami ilimler dediğimiz zaman, İslam sevgi, barış ve kardeşliktir. Ancak ardından gelen “İlimler” kısmını da hiçbir zaman ihmal etmeyeceğiz. Gençler bizim umudumuz. Çalışacağız, donanımlı insanlar olacağız. Vatanımıza, milletimize, toplumumuza ışık saçan ışık saçan bireyler olacağız” dedi.

Tecrübe ve birikimleriyle gençlere öncülük edeceklerini kaydeden Prof. Dr. KARABULUT, konuşmasını şöyle sürdürdü; “hep birlikte tecrübe ile bilgiyi gençlik dinamizmiyle birleştirerek bir yerlere varabileceğimizi umuyoruz. Bizim temel hedef kitlemiz insan. İnsanları eşref-i mahlukat sıfatına kazandırmak için çaba sarf etmemiz gerekiyor. Bunu el birliğiyle yapmamız gerekiyor. Donanımlı insanlar olabilmemiz için yabancı dil bilmenin önemine vurgu yapan Prof. Dr. KARABULUT, bunun kendi çabalarımızla mümkün olabileceğini, kendimizi iyi yetiştirmemiz gerektiğini ifade ederek konferans için İstanbul’dan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesine gelen Prof. Dr. Adem YERİNDE ’ye teşekkür etti.

Konferansta konuşan Prof. Dr. Adem YERİNDE, Üniversite eğitimini Mısır’ın El-Ezher Üniversitesinde aldığını, Mısırda Arapça ve İngilizceyi öğrendiğini ve daha sonraki yıllarda resmi görevler için bulunduğu Bulgaristan ve Kırgızistan’da da Bulgarca ve Rusça öğrendiğini söyledi.

Prof. Dr. Adem YERİNDE; “Kendi tecrübelerim üzerinde durarak kişisel çabalarla elde edilen ve başarıyla sonuçlanan kendi kendine dil öğrenimini örnekler üzerinden ele alarak sizlere hitap etmeye çalışacağım” dedi. Hayatta çok dilliliğin ve çok kültürlülüğün hakim olduğunu ifade eden Prof. Dr. YERİNDE konuşmasını şöyle sürdürdü: “ülkeler arasında sınırlar olabilir ancak gelişen iletişim teknolojisiyle artık bu sınırlar kalkmıştır. Şuan 21. YY ’da yaşıyoruz ve kendimizle ilgili bir planlama yapacağımız zaman bu konsepte göre hazırlamamız lazım. 21. YY mesafelerin yakınlaştığı, bilginin ulaşılmazdan çıkıp parmaklarımızın ucunda olduğu bir dünyada haline gelmiştir. Farklı ülkelerden farklı insanlarla iletişime geçmek kolaylaşmış, bu anlamda ülke sınırları yok olmuştur, dolayısıyla da dünya küresel bir köye dönüşmüştür.”

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı Valisi Varol Esnafla Bir Araya Geldi

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, protokol üyeleri i Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, protokol üyeleri …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.