Ana Sayfa / GÜNDEM / AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNDE KARİYER PLANLAMASI KONUŞULDU

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNDE KARİYER PLANLAMASI KONUŞULDU

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNDE KARİYER PLANLAMASI KONUŞULDU

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde kariyer planlaması ve iş olanakları anlatıldı.

Nezehat Çeçen Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal POLAT, İÇTAŞ İnsan Kaynakları Müdürü Ferda KELEŞ, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Programın açılışında konuşan Prof. Dr. Kemal POLAT, “Doğu Anadolu Bölgesinin en önemli eğitim kurumlarından biri haline gelen üniversitemiz, eğitim öğretimin yanı sıra düzenlediği konferanslarla öğrencilerimizin bilgi birikimlerini artırmayı amaçlıyoruz” dedi.

‘Kariyer Planlaması ve İş Olanakları’ konulu konferansta konuşan ICF Airport Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah KELEŞ, öğrencilere ilk olarak yaşamından kesitler sundu. İbrahim Çeçen Holding’in yapıtları ve çalışmaları hakkında bilgi veren KELEŞ: “Sayın İbrahim ÇEÇEN, oğullarına ve çalışanlara her zaman ‘şimdiye kadar gerçekleşmiş yapı ve çalışmalarım arasında benim için en önemli olan ve en çok gurur duyduğum çalışmam Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nin kurulmasıdır’ demektedir. Sayın ÇEÇEN, Ağrı’da eğitim sistemindeki eksikliğin giderilmesi ve kentin gelişmesinde potansiyel sahibi olması için bu üniversitenin kurulduğunu sık sık dile getirmiştir. Üniversitenin kurulmasında ve gelişmesinde emeği geçen Sayın Rektörümüz Prof. Dr. İrfan ASLAN ile ekibine, akademisyenlere, idare personele, yatırım yapan dostlara ve en önce patronum Sayın İbrahim Çeçen beye teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İÇTAŞ ICF Airports firmasının havacılık sektöründe önemini anlatan KELEŞ, havacılık sektörünün Türkiye’nin büyümesine, turizm ve yan dalların gelişimine yaptığı katkıyı aktardı. Öğrencilere kariyer noktasındaki yaptığı çalışmaları anlatan KELEŞ, kariyer planlarken dikkat edilmesi gereken noktalara işaret ederek İCTAŞ’da ki başarılarının sırlarını aktardı.

Personel alımlarında Sayın ÇEÇEN’in Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde okuyan öğrencilere öncelik verilmesi yönünde talimatları bulunduğunu kaydeden KELEŞ, bu talimatı her zaman göz önünde bulundurduklarını bunun yanı sıra personel alırken en başta dikkat ettikleri noktanın yabancı dil bilme olduğunu söyledi. KELEŞ, “İleriye yönelik bir yol haritası çizilmesi noktasında sizlere kariyer planlamanız hakkında yardımcı olmak isterim. Okuduğunuz mesleği yapamayabilirsiniz. Neye sahip olursanız olun elinizde bulunan imkânları pazarlamak kariyerinizi en iyi noktaya getirecektir.”

Soru cevapla devam eden program, Prof. Dr. POLAT’ın ICF Airports Yönetim Kurulu Üyesi KELEŞ’e plaket takdimi ile sona erdi.

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER DANIŞMANLIĞI

 

IMG_7658 IMG_7639 IMG_7455

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Murat Hançer’den Başhekim Op.Dr. Adem Aslan’a hayırlı olsun ziyareti

Ağrı Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve  İnternet Medya Birliği Genel Başkan Yardımcısı Gazeteci yazar Murat …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.