Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde Kalite Yönetim Sistemi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde Kalite Yönetim Sistemi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Uluslararası standartlara sahip bir yükseköğretim kurumu haline gelmek ve kalitemizi belgelendirmek için üniversitemizin “kalite yolculuğu” başladı.

Rektörlük bünyesinde kurulan Kalite Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen toplantı, Rektör Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT’un başkanlığında, Rektör Yardımcıları, Dekanlar ile idari personelin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda, kalite birim temsilcilerine Kalite Yönetim Sistemi tanıtıldı.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. KARABULUT, toplantının açılış konuşmasında, Kalite Yönetim Sisteminin üniversitemiz için önemine vurgu yaparak şunları söyledi, “Öğrenci odaklı bir eğitim-öğretim anlayışının yanı sıra tüm çalışanlarımızın memnuniyetini çok önemsiyoruz. Gelişen dünyaya uyum sağlamak ve uluslararası standartlara ulaşmak amacıyla belirleyeceğimiz yeni kalite anlayışımızla, misyon ve vizyonumuzla ön plana çıkmayı hedefliyoruz. Bu nedenle Kalite Koordinatörlüğünün yürüteceği standardizasyon çalışmalarını yakından takip edeceğim. Ayrıca bu süreçte tüm personelimizin de aynı özveriyle çalışacağına şüphem olmadığını belirtmek isterim.”

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Genel Sekreter Müşaviri KYS Eğitmeni ve Baştetkikçisi Arif GANİ tarafından, ilgili personele verilen eğitim ile kalite yolculuğuna başlayan üniversitemiz, TS EN ISO 9001 belgesini alarak her alanda kalitesini yükseltmeği hedeflemektedir. TSE’den sertifikalı birim sorumluları ve tüm çalışanlarıyla işbirliği içerisinde yürütülecek toplam kalite yönetimi çalışmaları, Kalite Koordinatörlüğü tarafından organize edilecektir.

Hakkında MURAT HANÇER

Ayrıca Haberler..

Bülent Duru Tutak’ta Seçim Startını Verdi

Büyük Birlik Partisi Tutak’ta Belediye Başkanlığı için Bülent Duru ile sahaya indi. Tutak’ta açılan seçim bürosunda …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.