Ana Sayfa / GÜNDEM / AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNDE “HASBİ HAL” KONFERANSI DÜZENLENDİ

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNDE “HASBİ HAL” KONFERANSI DÜZENLENDİ

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNDE “HASBİ HAL” KONFERANSI DÜZENLENDİ

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi öğrencilerine Hasbi Hal konferansı düzenledi.

İslami İlimler Fakültesi ile İhya Öğrenci Kulübü tarafından İslami İlimler Fakültesi Konferans salonunda “Hasbi Hal” konferansı düzenlendi.

Konferansa Akademisyenler, idari personel, Ağrı İl Müftüsü İbrahim Gemici ve öğrenciler katıldı. Konferansta konuşan Diyanet İşleri Bakanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu eski Başkanı Dr. Hüseyin KAYAPINAR, insan ve din olgusu üzerinde durarak Allah’ın insanı eşsiz bir varlık olarak yaratığını söyledi.

Dr. KAYAPINAR: “İnsan çeşitli nimetlerle donatılmıştır. Sağlığımız, görmemiz, yememiz ve soluduğumuz hava gibi birçok olgu insanı donatan çeşitli nimetlerdir. Cenab-ı Allah’ın bizlere sunmuş olduğu nimetlerden en önemli olanı insanlıktır. Yaratılan ilk insan Hz Adem’i Allah kendi dinini kendisi adına yeryüzünde uygulamak için halife olarak seçmiştir. Kur’an-ı Kerim’deki ayetlerden ‘biz insanoğlunu birçok melekten daha üstün kıldık’ ifadesinden de anlaşılacağı gibi insanlık bir nimettir. Ancak Cenab-ı Allah insanlık nimetinin gerçekten bir nimet olması için din koymuştur. Çünkü insan her zaman daha güçlü olana inanır ve sığınır, din insanların hayatlarını disiplinine ederek güzel ahlaklı, temiz olmayı, güzel işler başarmayı ve güzel işlerde bulunmayı emreder” diye konuştu

Program, Dr. KAYAPINARIN katılımcıların yönelttiği soruları cevaplandırmasıyla sona erdi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Murat Hançer’den Başhekim Op.Dr. Adem Aslan’a hayırlı olsun ziyareti

Ağrı Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve  İnternet Medya Birliği Genel Başkan Yardımcısı Gazeteci yazar Murat …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.