Ana Sayfa / GÜNDEM / AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNDE FARKINDALIK ATÖLYELERİ SONA ERDİ

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNDE FARKINDALIK ATÖLYELERİ SONA ERDİ

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde öğrenci toplulukları ile Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Ağrı İl Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü ‘Farkındalık Atölyeleri’ sona erdi.

 

Farkındalık Atölyeleri ana başlığıyla Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’ndeki Kritik Analitik Düşünme Topluluğu ile KYK Ağrı İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü seminerlerde; “Tarih”, “Edebiyat”, “İlahiyat”, “İslami İlimler”, “Sağlık Bilimleri” ve “Siyasal Bilimler” alanlarında atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

İki hafta boyunca devam eden atölye çalışmalarında, 12 akademisyen, 12 farklı konuyu işledi. Cumartesi – Pazar günleri saat 18:00’de gerçekleştirilen atölye çalışmalarında, KYK yurtlarında kalan üniversite öğrencilerinin alanında uzman akademisyenler sayesinde önemli konularda farkındalık sahibi olmaları sağlandı.

Farkındalık Atölyeleri seminerlerinin son programında “15 Temmuz’un Dünü, Bugünü Yarın”ı ele alındı. Programda konuşan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden Arş. Gör. Yasin ERKAN, Osmanlı Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinde gerçekleştirilen askeri darbeleri anlattıktan sonra geçtiğimiz 15 Temmuz’da FETÖ/PDY terör örgütü tarafından gerçekleştirilen kalkışma arka planı hakkında bilgi verdi. Arş. Gör. ERKAN, “FETÖ/PDY terör örgütü, MİT krizi, 17-25 Aralık ekonomik darbe girişimi, Rus uçağının düşürülmesi ve son olarak 15 Temmuz’da gerçekleştirilen hain ve kalleş kalkışma ile gerçek yüzünü ortaya çıkarmıştır. Bunlar bugüne kadar dini bir kimliğe bürünerek insanların inançlarını suiistimal etmiş, İslami simge ve değerleri kullanarak gerçek amaçlarını gizlemişlerdir. Onlara cemaat demek çok yanlıştır. Onların gerçekleştirdikleri hainlik, maalesef dini hassasiyetlere zarar vermiştir” diye konuştu.

Seminerlere katılım sağlayan yaklaşık 300 öğrenciye katılım sertifikası ile Diyanet İşleri Başkanlığı yayınları arasında yer alan kitapların verildiği program, soru-cevapla sona erdi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Başkan Sayan müjdeyi verdi ; Ağrı’da asfaltlanmamış yol kalmayacak

Başkan Sayan müjdeyi verdi, Ağrı’da asfaltlanmamış yol kalmayacak Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Ağrı’da kurulacak …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.