Ana Sayfa / GÜNDEM / AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNDE AFET VE KURTARMA TATBİKATI YAPILDI

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNDE AFET VE KURTARMA TATBİKATI YAPILDI

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Kurum Koordinatörlüğü ile Ağrı Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) işbirliğiyle ‘Afet ve Kurtarma Tatbikatı’ gerçekleştirildi.

 

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Nezahat Çeçen Konferans Salonunda 25-27 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen ‘Temel Afet Bilinci Eğitimi’ne üniversite acil durum eylem planında yer alan koruma kurtarma ilk yardım ve tahliye ekipleri yanı sıra çok sayıda akademik, idari personel ve öğrenciler katıldı.

 

Temel Afet Bilinci semineri kapsamında, AFAD arama kurtarma teknisyenleri tarafından, Üniversite Acil durum eylem planlarında yer alan arama- kurtarma, yangın söndürme ve tahliye ekibine, ilk yardım, kimyasal ve biyolojik risk etmenleri, nükleer ile radyasyon eğitimleri verildi. Eğitimlerin son günüde, Meslek Yüksekokulu binasında ‘Afet ve Kurtarma’ tatbikatı, hazırlanan senaryoya göre deprem esnasında hasar gören binada mahsur kalan kişilerin kurtarılması, enkaz altında kalan kişilerin çıkarılması ve deprem sırasında oluşan yangının söndürülmesiyle sona erdi.

 

Başarıyla gerçekleştirilen tatbikat sonrası, eğitimlerde yer alan AFAD ekibine Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi tarafından teşekkür belgesi verildi.

 

thumbnail_4 thumbnail_10 thumbnail_5 thumbnail_1

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Başkan Sayan: HDP ve CHP Kürtlere yeni tuzaklar kuruyor

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, HDP ve CHP’nin Kürtlere yeni tuzaklarkurduğunu belirtti.Sosyal medya hesabından konuya …