Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi YÖK Başkanı nı Ağırladı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi YÖK Başkanı nı Ağırladı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M.A. Yekta Saraç ve YÖK üyelerini ağırladı. Üniversitenin gelişiminden memnun olduğunu belirten Prof. Dr. Saraç, öğretim üyeleri ile söyleşide bir araya geldi.

Rektör Prof. Dr. İrfan Aslan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette YÖK Başkanı Prof. Dr. M.A. Yekta Saraç, YÖK üyeleri Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu ve Prof. Dr. Rahmi Er, merkez kampüsü gezdi. İslami İlimler Fakültesini gezen Prof. Dr. Saraç ve beraberindekiler burada öğrencilerle bir süre sohbet etti.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç, Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda öğretim üyeleri ile bir araya geldi. Söyleşiye, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK üyeleri Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu, Prof. Dr. Rahmi Er, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Prof. Dr. İrfan Aslan, Rektör yardımcıları Prof. Dr. Yücel Ünal ve Prof. Dr. Telat Yanık, dekanlar ve akademisyenler katıldı.

Prof. Dr. Saraç,yaptığı konuşmada, “Bu gibi bölgelerde üniversitelerin kurulamayacağı, üniversitelerin barınamayacağı gibi söylemleri çok işittim ancak bu sabah yapmış olduğumuz kampüs ziyaretimizde, pek çok üniversiteden daha gelişmiş bir kampüse sahip olduğunuzu gördük. Tabi ki bu üniversitenin fakülte ve öğrenci sayısı olarak gelişimini yakinen izleme imkanımız oldu. Kampüs noktasında Sayın Cumhurbaşkanımızın bile konuşmalarında işaret ettiği bir niteliğe sahip bu üniversitenin kuruluşundan bugüne imzası bulunan Sayın Rektörün şahsında tüm akademik ve idari personeli tebrik ediyorum” diye konuştu.

Prof. Dr. Saraç, yükseköğretimin geldiği nokta ile ilgili yaptığı sunumun ardından, akademisyenlerin yönelttiği soruları cevaplandırdı. YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç ve YÖK üyelerini üniversitede ağırlamaktan onur duyduklarını ifade eden Prof. Dr. Aslan, üniversitenin kuruluşundan bugüne kadar geçen süreçle ilgili sinevizyon eşliğinde bir sunum yaptı. Söyleşi sonrası Prof. Dr. Aslan, YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç’a ve YÖK üyelerine teşekkür plaketi sundu. Doğubayazıt’ta bulunan Ahmed-i Hani Meslek Yüksekokulu’nu inceleyen Prof. Dr. Saraç, daha sonra tarihi İshakpaşa Sarayı’nı gezdi. Burada cep telefonun kamerasıyla bol bol fotoğraf çeken Prof. Dr. Saraç, büyük mutasavvıf ve alimAhmed-i Hani’nin kabrini de ziyaret etti. – AĞRI

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT’un 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı İçin Yayınlamış Oldukları Kutlama Mesajı

Vatan topraklarının işgal tehlikesi altında olduğu bir dönemde Aziz Milletimizin 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan yaktığı …