Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Yeni Öğrencilerini Bekliyor

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Yeni Öğrencilerini Bekliyor

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Yeni Öğrencilerini Bekliyor

Üniversite tercih işlemlerinin başlamasıyla birlikte Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi tanıtım ve tercih danışmanlığı gibi konularda çalışmalarına hız verdi. İlk kez gerçekleştirilen bir uygulamayla Ağrı şehir merkezinde adaylara ve velilerine üniversite tercihi noktasında rehberlik edebilmek için tercih danışma noktası oluşturuldu. Hazırlanan tercih danışma noktasında bu yıl ilk kez yapılan YKS sınavı ve bölümlerin değişen puan türlerinden kaynaklanan karışıklıkların önüne geçilmeye çalışılırken, bölüm ve programlarında da tanıtımı yapılıyor.

Rektör Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, ilk kez yapılan bu uygulamanın olumlu etkilerinin gözlemlendiğini ifade ederek, gençlerimizin tercih dönemlerinden mezuniyetlerine kadar yanlarında olmaya çalıştıklarını söyledi. Özellikle bu yıl ilk öğrencilerini alacak olan Tıp Fakültesi, Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu ve Patnos Meslek Yüksekokuluna öğrencileri beklediklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Karabulut, üniversitenin tüm kadrolarıyla yeni eğitim yılına hazırlandığını sözlerine ekledi.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi bu yıl ilk kez öğrenci alacak bölüm ve programlarla birlikte tüm fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarına yeni öğrencilerini bekliyor. Üniversitede bu yıl yeni kurulan Tıp Fakültesi ile beraber, Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri Bölümü, İslami ilimler Fakültesi II. Öğretim, Fen Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü, Matematik Bölümü, Sosyoloji Bölümü, Patnos Meslek Yüksekokulu Optisyenlik Programı, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı ile Doğubayazıt Ahmed-i Hani Meslek Yüksekokulu Halıcılık ve Kilimcilik programı ilk öğrencilerini bekliyor.

Bu yıl ilk öğrencilerini alacak olan Tıp Fakültesini kazanan tüm öğrencilere IC Vakfı bursu verilirken, Tıp Fakültesni ilk 10.000’de tercih edip yerleşen öğrencilere ise iki IC Vakfı bursu verilecektir. Ayrıca Fakülteleri birincilikle kazanan tüm öğrenciler de yine IC Vakfı bursu almaya hak kazanacaktır.

Her dönem genç ve dinamik akademik kadrosunu daha da güçlendiren Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, her yıl yeni açılan fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarıyla koyduğu hedeflere adım adım ilerliyor.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı’da Uyuşturucu ve Dolandırıcı Operasyonu

BASIN BÜLTENİ   Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce İl Merkezinde uyuşturucu …