Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ,Türkiye Futbol Federasyonu ve Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttükleri projeyle miniklere spor etkinliği düzenlendi.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ,Türkiye Futbol Federasyonu ve Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttükleri projeyle miniklere spor etkinliği düzenlendi.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ,Türkiye Futbol Federasyonu ve Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttükleri projeyle miniklere spor etkinliği düzenlendi.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulundan 20 öğrencinin gönüllü olarak yürüttüğü “Üniversite Futbol Spor Okulu” projesi kapsamında bir yılı aşkın süre ile kent merkezinde bulunan ilkokul öğrencilerine beden eğitimi dersleri verildi. Sporu sevdirmek amacıyla gerçekleştirilen ve yurt genelinden 20 üniversitenin dahil olduğu proje hakkında bilgi veren Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hamdi Alper GÜNGÖRMÜŞ: “ Yaklaşık bir yıldır devam eden program ilkokulda eğitim-öğretim gören 6-10 yaş grubu öğrencileri kapsamaktadır. Küçük yaşta spora yönlendirilen çocuklar aldıkları eğitimle doğru orantılı olarak kişisel ve kariyer gelişimi noktasında daha başarılı olmaktadır düşüncesiyle yola çıkılan projede spor alanında ki yeteneklerin erken dönemde tespiti amaçlandı bu doğrultuda çocukların sportif yönlerini yakından görme imkânı bulduk. Yapılan aktivitelerimiz sayesinde toplumsal farkındalık, liderlik bilincine sahip, görev sorumluluğu alabilen, bilinçli nesil oluşmasını amaçlıyoruz” diye konuştu.

Renkli karelere sahne olan etkinlik katılımcılara çeşitli hediyelerin verilmesiyle sona erdi.

 

gallery

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

İlidi Ailesinin Acı Günü

Cumaçay Eşrafından Nesim İlidi’nin Eşi, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Hasan İlidi’nin yengesi, Cumaçay bölgesi …