Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut’un “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” İçin Yayınlamış Oldukları Kutlama Mesajı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut’un “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” İçin Yayınlamış Oldukları Kutlama Mesajı

15 TEMMUZ, YENİDEN DİRİLİŞİN SESİDİR…

15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemiz, tarihinin en vahim hadiselerinden birini yaşamış, kanlı ve başarısız bir darbe girişimine tanıklık etmiştir.

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un “Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın; Siper et gövdeni dursun bu hayâsızca akın” mısraları, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bir tek sözü karşısında tekrar tecelli ederek, milletimizin birlik ve beraberliğinin ne kadar sağlam temeller üzerine kurulu olduğunu, tüm cihana tekrar göstermiştir.

15 Temmuz ve sonrasında tüm dünyanın gıpta ile izlediği muazzam bir sınav veren milletimiz, geleceğimiz olarak gördüğümüz çocuklarımıza, gururla hatırlayacakları ve bir daha yaşanmaması için de büyük dersler alacakları son derece kıymetli bir tecrübe bırakmıştır.

Bu darbe teşebbüsüne karşı sivil irade tarafından gösterilen direnç, açık toplum, çoğulculuk ve müsamaha gibi değerlerden oluşan demokrasi kültürünün önemini ortaya koymuştur.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde bayrağımız, vatanımız ve devletimiz için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yâd ediyor, gazilerimize saygılarımı ve şifa dileklerimi sunuyorum.

Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT

Rektör

Hakkında MURAT HANÇER

Ayrıca Haberler..

Ölçü ve Tartı Aleti Kullanıcılarının Dikkatine

ÖLÇÜ VE TARTI ALETİ KULLANICILARININ DİKKATİNE Ağrı Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Murat İBİK Ölçü …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.