Ana Sayfa / GÜNDEM / AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCILERINDEN KIŞ SPORLARINDA BÜYÜK BAŞARI

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCILERINDEN KIŞ SPORLARINDA BÜYÜK BAŞARI

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi 28. Dünya Üniversiteler Kış Spor Oyunlarına dereceyle katılıyor.

Kazakistan’ın Almatı şehrinde gerçekleştirilecek olan 28. Dünya Üniversiteler Kış Spor Oyunları seçmeleri 24-25 Aralık tarihleri arasında Erzurum’da yapıldı. Seçmelerde Türkiye’de ki birçok Üniversite yer aldı. Snowboard ve Kayaklı Koşu branşlarında Üniversite milli sporcularının katılımıyla gerçekleşen Türkiye Üniversite Milli Takım Seçmelerinde, rakipleriyle kıyasıya mücadele eden Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğrencileri büyük bir başarıya imza attı. Elemelere Yrd. Doç. Dr. Metin BAYRAM antrenörlüğünde hazırlanan milli öğrencilerden, büyük erkeklerde 10 Bin metrede Hamza DURSUN birinci oldu. Büyük bayanlarda Yonca KARADEMİR birincilikle ipi göğüslerken, Hicran AKPINAR ikinci, Leyla TURAN ise yarışı üçüncülükle tamamladı.

Öğrencilerin elemlerdeki bu büyük başarından ötürü mutluluklarını dile getiren Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan ASLAN; “şubat ayı içerisinde Kazakistan’da gerçekleşecek olan 28. Dünya Üniversiteler Kış Spor Oyunlarında da öğrencilerimizin yurda madalyalarla döneceklerine inancım tam. Sporcularımız hem Üniversitemizi, hem Ağrı’yı, hem de Ülkemizi başarıyla temsil edecekler. Almatı’da ki Kış Spor Oyunlarında tüm öğrencilerimize yürekten başarılar diliyorum” dedi.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesini toplamda dört milli sporcunun temsil edeceği 28. Dünya Üniversiteler Kış Spor Oyunları 29 Ocak- 08 Şubat 2017 tarihlerinde Kazakistan’ın Almatı kentinde düzenlenecek.

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu’dan Basın Açıklaması