Ana Sayfa / GÜNDEM / AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ DÜŞÜNÜYORUM ÖYLEYSE VARIM KONFERANSI DÜZENLEDİ

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ DÜŞÜNÜYORUM ÖYLEYSE VARIM KONFERANSI DÜZENLEDİ

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ DÜŞÜNÜYORUM ÖYLEYSE VARIM KONFERANSI DÜZENLEDİ

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde “Düşünüyorum Öyleyse Varım” konferansı düzenlendi.

İslami İlimler Fakültesi ile İhya Öğrenci Kulübü tarafından İslami İlimler Fakültesi Konferans Salonunda Düşünüyorum Öyleyse Varım konferansı düzenlendi. Konferansa, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı. Konferansta konuşan eğitimci – yazar Sait ÇAMLICA, Hz. Ali’nin “Gençliği anlamadığınız zaman bu dünyada işiniz bitti” sözünün İslam dünyası için önemli bir referans olduğunu söyledi.

Okunacak kitap tercihi noktasında dikkatli olunması gerektiğini kaydeden ÇAMLICA: “Gençler; okumalarınızda bilgi hazineniz; kitap, gözlüğünüz; Kur’an-ı Kerim, rehberiniz; Hz. Muhammed (s.a.v) olsun. Bu felsefe ile çok kitap okuyun, her bilgiyi edinin ama gözlüğünüz ve rehberinizden esinlenerek bu bilgilerin faydalı kısımlarını alın. Çağdaş dünya gençlerinin teknolojiyle olan bağımlılığının yaşamlarına olan yan etkilerini net olarak görüyoruz. Bu yan etkilerin önüne geçmek için teknolojiyle çok fazla zaman geçirmeyi önlemeliyiz. Bu durumda camilerimizin avlularında gençlik merkezleri kurulmalı. Hz Muhammed’i (s.a.v.) çağdaş dünyamıza taşımazsak problemlerimiz hiç bitmeyecek” diye konuştu.

Program ÇAMLICA’nın katılımcıların yönelttiği soruları cevaplandırmasıyla sona erdi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ’de “Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği” Konferansı Düzenlendi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ),  “Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği” Konferansı düzenlendi. AİÇÜ Kültür ve …