Ana Sayfa / GÜNDEM / AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ AİLESİNE 4 BİN ÖĞRENCİ DAHA KATILICAK

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ AİLESİNE 4 BİN ÖĞRENCİ DAHA KATILICAK

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ AİLESİNE 4 BİN FİDAN DAHA KATILICAK

‘Doğu’dan Yükselen Işık’ parolasıyla yola çıkan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’ne, 2016-2017 eğitim-öğretim yılı için 4 bin öğrenci geliyor.

‘Varlık sebebi olan öğrencileri’ bilim, teknoloji, sanat ve spor alanlarında uluslararası rekabet gücüne sahip, sosyal sorumluluk ve yurttaşlık bilincine sahip bir şekilde yetiştirme ilkesi ile 8 yıl önce eğitime merhaba diyen Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, büyümesini sürdürüyor. Genç, dinamik ve güçlü kadrosu, eğitimin merkezine öğrenciyi alan anlayışı, hergeçen gün gelişen teknolojik alt yapısı ile büyüyen üniversite, kuruluşunun 8 yılında yeni değerleri bünyesine katacak olmanın heyecanını yaşıyor.

İlk kurulduğunda 1500 öğrencinin eğitim gördüğü Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ailesine 2016-2017 eğitim öğretim döneminde 4 bin 77 öğrenci daha katılacak. Yükseköğretim Genel Kurulu (YÖK), üniversitede 8’i yeni olmak üzere toplam 64 bölüm ve programa, 1450 lisans, 1215 önlisans, 818 yabancı uyruklu lisans, 594 yabancı uyruklu ön lisans ve 250 özel yetenek sınavı olmak üzere toplam 4 bin 77 yeni öğrenci kontenjanı verdi.

İlk öğrencilerini almaya hazırlanan Yabancı Diller Yüksekokulu Mütercim-Tercümanlık Programı’na (İngilizce) 50 öğrenci kontenjanı veren YÖK, Sağlık Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Programı’na 50, Beslenme ve Diyetetik Programı’na (İ.Ö.) 50, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği’ne 40, Spor Yöneticiliği’ne (İ.Ö.) 40, Doğubayazıt Ahmed-i Hani Meslek Yüksekokulu Turizm Animasyon Programı’na 40, Aşçılık Programı’na 40, Eleşkirt Meslek Yüksekokulu Bankacılık ve Sigortacılık Programı’na 60 öğrenci alınmasına karar verdi.
 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

HÜDA PAR’dan Ağrı Haber Gazetesi’ne ziyaret

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan ve yönetimi kentte yayın hayatını sürdüren Ağrı Haber …