Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi 1071 Malazgirt Zaferi Kutlamalarına Katıldı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi 1071 Malazgirt Zaferi Kutlamalarına Katıldı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi 1071 Malazgirt Zaferi Kutlamalarına Katıldı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Türklere Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt Meydan Muharebesi’nin 947’inci yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katılımlarıyla gerçekleşen Muş’un Malazgirt ilçesindeki etkinliğe katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde geleneksel hale getirilen ve ilk kez geniş katılımla geçtiğimiz yıl kutlanmaya başlanan büyük zafer, bir haftadır Ahlat ve Malazgirt’te çeşitli etkinliklerle kutlanıyordu. Büyük komutan Sultan Alparslan ve Malazgirt Meydan Muharebesi Şehitlerinin anıldığı etkinliklerinin son gününde Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Ahlat ve Malazgirt’i ziyaret ederek kutlamalara katıldı.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abduhalik KARABULUT yaptığı açıklamada; “Malazgirt’te ecdadımızın bütün benliğini saran yüksek idealler, İstiklal Mücadelemizde de bize rehber olmuş ve bu toprakların ilelebet vatanımız olarak kalmasını sağlamıştır. Aziz milletimiz, bugün de aynı şuur ve kararlılıkla vatanına, bayrağına ve istiklaline sahip çıkmaktadır.” dedi.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi de Rektör Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT’un liderliğinde çok sayıda akademik ve idari personel ile kutlamalardaki yerini aldı.

Hakkında MURAT HANÇER

Ayrıca Haberler..

Çelebi 600 Milletvekilini Ağrı’ya Davet Etti

Türkiye Büyük Millet Meclisinde 2019 Yılı Bütçe Görüşmeleri kapsamında AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir