Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı Beşir Derneği Regaip Kandili Dolayısıyla 1000 Tane Kandil Simidi Dağıttı

Ağrı Beşir Derneği Regaip Kandili Dolayısıyla 1000 Tane Kandil Simidi Dağıttı

Beşir Derneği Ağrı İl Temsilciliği Regaip Kandili dolayısıyla kandil simidi dağıttı. Regaip Kandili nedeniyle Ağrı Merkez Camii önünde Beşir Derneği temsilcileri 1000 paket kandil simidi dağıttı. Beşir Derneği İl Temsilcisi Umut Oğur yaptığı açıklamada , böyle önemli günlerde Ağrı halkıyla bir arada güzel etkinlikler yapmaya devam edeceklerini belirtti.

Oğur “ Recebin ilk cuma gecesine Regaip gecesi denir. Perşembeyi cumaya bağlayan gecedir. Allahü Teâlâ bu gecede müminlere ihsanlar, ikramlar yapar. Bu geceye hürmet edenleri affeder. Bu gece yapılan dua red olmaz ve namaz, oruç, sadaka gibi ibadetlere, sayısız sevablar verilir. Regaib; rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisidir. Bu geceleri vesile ederek nâfile namazı kılmak, Kur’ân-ı Kerîm okuyarak üzerinde düşünmek, tezekkür ve tefekkür etmek yararlı olur. Bizlerde Beşir derneği olarak böyle etkinliklerimizi devam edeceğiz.Üç ayların başlangıcı olan bu mübarek günün ülkemize ve tüm İslam alemine birlik, beraberlik ve huzur getirmesini temenni eder, hayırlara vesile olmasını diliyorum.’dedi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

 Bursa Vali Yardımcısı Şeref AYDIN’ın Acı günü

Bursa Vali Yardımcısı Şeref AYDIN’ın babası  muhterem Hacı Selahattin AYDIN Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi bugün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir