Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı Belediyesi Çevre Düzenleme Çalışmalarına Başladı.

Ağrı Belediyesi Çevre Düzenleme Çalışmalarına Başladı.

Ağrı-Hamur karayolunda havalimanı güzergahı üzerinde 90 dönümlük alanda Ağrı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından peyzaj çalışmaları başlatıldı.

Ağrı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından, Ağrı- hamur yolu istikametinde 4 kilometre uzunluğundaki 90 dönümlük alanda peyzaj ve ağaçlandırma çalışması başlatıldı. Havalimanı yolu üzerinde yapılacak olan 90 dönümlük alana 360 bin çalı ve 8 bin boylu ağaç ekilerek peyzaj çalışması gerçekleştirilecek. Şehir merkezi güzergahında yapılacak aydınlatma, saha içi yürüyüş yolu ile kenti temsil eden Ağrı Dağı ve Nuhun Gemisi figürleri uygulanarak bölge görsel açıdan iyileştirilecek.

Alanda başlatılan peyzaj çalışmalarını yerinde inceleyen Ağrı Valisi ve Belediye Başkanı Süleyman Elban “Şehrimizin girişlerinde iyi olmayan görüntüleri kaldırarak, şehrimize ve Ağrı halkına yakışır bir peyzaj düzenlemesi gerçekleştireceğiz. Çalışmaları sadece havalimanı güzergahına değil diğer çevre yolu güzergahlarına da uygulamayı planlıyoruz.”dedi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Başkan Sayan Açıkladı ” Türkiye’nin en ucuz ekmek fiyatı Ağrıda

Başkan Sayan Açıkladı. Türkiye’nin en ucuz ekmek fiyatı Ağrı’da   Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan …