Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Aşure Günü Programı

Ağrı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Aşure Günü Programı

Ağrı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü tarafından yapılan Aşure Günü münasebetiyle il sakinlerine kazanda pişirilen Aşureden ikram etti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmetşafi Erim, Aşure Günü, komşuların pişirdikleri aşurelerden birbirlerine ikram ettiklerini hatırlatarak, “Geçmişten günümüze birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmaktadır” dedi.

Ağrı, bu yılki Aşure Günü’nde de farklı bir gün yaşadı. İl sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği Aşure Günü Programında AÇSH İl Müdürü Mehmetşafi Erim, vatandaşa kazanda pişirilen leziz Aşureden ikram etti.

Ağrı Cumhuriyet Caddesinde düzenlenen Aşure Günü Programı’nda AÇSH İl Müdürü Mehmetşafi Erim, vatandaşa kazanda pişirilen leziz Aşure tatlısından ikram etti. Aşure Günü’nde komşuların birbirlerine pişirdikleri aşureden ikram ettiklerini ifade eden Erim, bu vesileyle komşuluk ilişkilerinin daha da geliştiğini söyledi. Muharrem ayının önemine dikkat çeken Erim, bu ayın onuncu günü Aşure Günü olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Muharrem ayı aynı zamanda Müslümanlar için acılı tarihi bir olay olan Kerbela hadisesini de barındırmaktadır. Peygamber Efendimizin (s.a.v) torunu Hz. Hüseyin beraberindeki müminlerle birlikte Kerbelâ’da şehit edildi. Bu olay Müslümanların hafızalarına acı hatıra olarak yer etmiştir” Ağrılılar her yıl olduğu gibi bu yıl da programa yoğun ilgi gösterdi. İlçe sakinleri kazanda pişirilen özel Aşureyi kaşıklarken, birbirleriyle de sohbet ettiler.

Programa; İl Müdürümüz Mehmetşafi Erim, İl Müdür Yardımcısı Vefa Çelik, İl Müdür Yardımcısı Serbülent Güçlü ve İl Müdürlüğü, Huzurevi Müdürlüğünün personelleri’de katıldı.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı Milli Eğitim Müdürü Tekin’den AK Parti Ağrı İl Başkanı Özyolcu’ya ziyaret

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, AK Parti Ağrı İl Başkanı Halil Özyolcu’ya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.