Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı AFAD İl Müdürlüğünden Deprem Tatbikatı

Ağrı AFAD İl Müdürlüğünden Deprem Tatbikatı

Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD)’a ait Deprem Simülasyon Tırı deprem farkındalığı oluşturmak ve öğrencileri bilinçlendirmek amaçlı 2 bin ortaokul ve lise öğrencisine uygulamalı deprem sarsıntısı eğitimini verdi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ağrı İl Afet ve Acil Durum Müdürü Necati Oruk, “İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından başlatılan Afete Hazır Türkiye Eğitim Kampanyası kapsamında ilimizde Eğitmenlerimiz tarafından Temel Afet Bilinci Eğitimleri okullarda devam etmektedir. Verdiğimiz bu eğitimleri desteklemek amacıyla Deprem Simülasyon Uygulama Aracı talebimiz doğrultusunda 03-5 Ekim 2018 tarihleri arasında 3 gün boyunca ilimize görevlendirilmiştir. 3 günde yaklaşık 40 İlk ve Orta dereceli okul öğrencileri temel afet bilinci eğitimi ile birlikte deprem simülasyon aracında deprem sarsıntısını yaşayarak yapılması gereken doğru davranış şekillerini de öğrenmiş olacaklar.AFAD olarak amacımız bu eğitimler kapsamında özellikle ilk ve orta dereceli okullarda Temel Afet Bilinci Eğitimini yaygınlaştırarak farkındalık oluşturmak, Deprem, Sel, Çığ ve Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif ve Nükleer (KBRN) tehditler karşısında hangi tedbirlerin alınabileceği ve neler yapılması gerektiğini bu eğitimler sayesinde öğrencilerimize doğru bilgileri aktarmaktır. Özellikle Deprem Simülasyon aracında öğrencilerimiz bire bir deprem anını yaşayarak nasıl korunacakları konusunda tecrübe ve beceri kazanacaklardır.”dedi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

ASTOP DOĞALGAZ İÇİN VERGİ MUAFİYETİ İSTEDİ

Ağrı Sivil Toplum Platformu, Ağrılıların doğalgaz faturalarına olan tepkilerini değerlendirerek, hükümet yetkilerinden Ağrı’da kullanılan doğalgaz …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.