Ana Sayfa / GÜNDEM / AĞÇED ÇEKUD İŞBİRLİĞİNDE YÜZLERCE FİDAN TRT PARK’TA TOPRAK İLE BULUŞTU

AĞÇED ÇEKUD İŞBİRLİĞİNDE YÜZLERCE FİDAN TRT PARK’TA TOPRAK İLE BULUŞTU

AĞÇED ÇEKUD İŞBİRLİĞİNDE YÜZLERCE FİDAN TRT PARK’TA TOPRAK İLE BULUŞTU

Ağrı Eğitim Çevre Gençli ve Spor Kulübü (AĞÇED) ve Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD)’un ‘Köklerimiz Bu Topraklarda’ projesi kapsamında Ağrı’da yüzlerce fidanı toprak ile buluşturdu.

22 Nisan Pazar günü saat 13.00’te 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen etkinlik kapsamında 100 bin fidan dikimi ve tohum ekimi yapıldı. Bu yıl ilk kez düzenlenecek etkinlik ile amaç, projenin daha da büyüyerek geleneksel hale getirilmesi ve çevre bilincinin artırılmasının sağlanması oldu.

81 il ile aynı gün ve saatte Ağrı TRT Park’ta, aralarında Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi öğretim elemanları, Üniversite toplulukları (Bilinçli Gençler Topluluğu, KAD Topluluğu, Eczacılık Öğrencileri Topluluğu), AĞÇED İzcileri, AĞÇED Bilek Güreşi Ekibi, dernek üyeleri, aileleri ve çocuklardan oluşan çevre gönüllüleri yüzlerce fidanı toprak ile buluşturdu. 100 civarında katılımcıyla kızılçam, kavak, huş, karaağaç cinsi 500 fidan dikildi.

Düzenlenen etkinlikte ÇEKUD Ağrı il temsilcisi Sayın Yusuf Doymaz “Fidanlarımızı toprakla buluştururken aslında farklı bir şeyler söylemek istiyoruz.” dedi ve doğal varlıklara, tüm insanlara, hayvanlara ve çocuklara bu faaliyetle çok önemli mesajlar verildiğini ve geleceğe önemli miras bırakıldığını sözlerine ekledi. “Dünyada her yıl çeşitli sebeplerle büyük orman alanları insanlar tarafından yok ediliyor. Buna rağmen Türkiye olarak orman alanlarını artıran nadir ülkelerden biriyiz.” diyerek konuşmasını devam ettiren Sayın Doymaz, AĞÇED yetkililerine, Ağrı Orman İşletme Müdürlüğü ve personellerine, dikim esnasında emniyet tedbiri alan güvenlik görevlilerine ve etkinliğe katılan tüm doğaseverlere teşekkürlerini iletti.

Konuşmanın ardından yüzlerce fidan toprak buluştu ve sonrasında etkinliğe katılan tüm gönüllülere semaver çayı yanında pide ve ayran ikramlarında bulunuldu. Toplu resim çekilme işlemi sonrasında etkinlik sona erdirildi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Başkan Sayan Açıkladı ” Türkiye’nin en ucuz ekmek fiyatı Ağrıda

Başkan Sayan Açıkladı. Türkiye’nin en ucuz ekmek fiyatı Ağrı’da   Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan …