Ana Sayfa / GÜNDEM / 70 Yaşındaki Kadın Harabe Evde Yaşam Mücadelesi Veriyor

70 Yaşındaki Kadın Harabe Evde Yaşam Mücadelesi Veriyor

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde babadan kalma harabeye dönen kerpiç evde yaşam mücadelesi veren 70 yaşındaki Bedevi Çelik, buz gibi evde hasta olurken, çoğu gece de aç yattığını söylüyor.

Doğubayaz ilçesinin Uluyol Mahallesi’nde oturan Bedevi Çelik, anne ve babası yıllar önce ölüp, kardeşleri de evlenip gidince yapayalnız kaldı. Babadan kalan kerpiç evde yıllardır tek başına yaşam savaşı veren Çelik, evinin oturulmayacak durumda olması nedeniyle Kaymakamlık tarafından verilen ve evinin bahçesine kurulan çadırda 3 yıl yaşadı. Çadırda hastalanan Bedevi Çelik yatağa düştü. Kimsesiz ve hasta olan kadının yiyecek ihtiyacını ise komşuları karşılıyor. Kaldığı çadırdan bir süre önce çıkıp yeniden evine taşınan Çelik, hava sıcaklığının sıfırın altında 10-15 dereceye kadar düştüğü gecelerde çoğu zaman aç uyuyor.

Sağlıklı iken evlere temizlik yapmaya gittiğini söyleyen Çelik, artık çalışamaz halde olduğunu söyledi. Hiçbir geliri olmadığını yardımlarla geçindiğini ifade eden Çelik şunları söyledi:

“Yıllarca evlere temizliğe gittim. Kimseye muhtaç olmadan bu yaşıma kadar geldim. Artık elden ayaktan düştüm. Yaşım 70 oldu. Annem ben küçükken öldü. Bebamı da yıllar önce kaybettik. Kardeşlerim tek tek evlenip gidince ben 21 yaşında yapayalnız kaldım. Kabusum olan kış geldi. Evin her yerinden içeri soğuk geliyor. Daha iyi olur diye 3 yıl boyunca devletin bana verdiği çadırda kaldım ama orada da hastalandım. Ellerim ve ayaklarım soğuk aldığı için artık tutmuyor. Geçenlerde evime hırsız girdi. Bir şey bulamayınca birkaç sağlam eşyamı da kırıp gitmişler. Devlet, beni bakıma muhtaç insanların yaşadığı kurumlara yerleştirmek istedi. Ama bunu kabul etmedim. Öleceksem evimde ölmek istiyorum. Burada acı ile ile birlikte güzel hatıralarım da oldu. Onlarla yaşamak istiyorum. Devlet evimi tamir ettirirse çok sevinirim.” – Ağrı

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

 Bursa Vali Yardımcısı Şeref AYDIN’ın Acı günü

Bursa Vali Yardımcısı Şeref AYDIN’ın babası  muhterem Hacı Selahattin AYDIN Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi bugün …