Ana Sayfa / GÜNDEM / 61 öğrenciye “evde eğitim” hizmeti

61 öğrenciye “evde eğitim” hizmeti

Ağrı’da sağlık sorunları nedeniyle okula gidemeyen 61 öğrenci, “Evde Eğitim Hizmetleri” uygulamasıyla hayata sımsıkı tutunuyor.

  İl Milli Eğitim Müdürlüğünce “Evde Eğitim Hizmetleri” uygulamasında, okula gidemeyen öğrencilerin derslerinden geri kalmaması için öğretmenler evlere giderek eğitim veriyor. “Evde Eğitim Hizmetleri’” uygulamasıyla derslerinden geri kalmayan öğrenciler, başarılı olma yolunda ilerliyor. İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun’un görevlendirdiği Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetlerinden Sorumlu Şube Müdürü Kutbeddin Kaya ile Rehberlik ve Araştırma Merkezinde görevli rehber öğretmenler, engelli öğrencileri evinde ziyaret ettiler. Engelli öğrencilerle yakından ilgilenen Şube Müdürü Kutbeddin Kaya, öğrencilerle sohbet etti. Evde ders veren öğretmenlerden öğrenciler hakkında bilgi alan Kaya, ailelerin talep ve isteklerini de dinledi.

 61 öğrenci evde eğitim hizmetinden yararlanıyor

  Konu hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, okulöncesi, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki özel eğitime ihtiyacı olan bireylerden, sağlık problemi nedeniyle örgün eğitim kurumlarından doğrudan yararlanamayacak durumda olanlara evde veya hastanede yatarak tedavi gördüğü sürede evde eğitim hizmeti verdiklerini söyledi. 2016-2017 eğitim öğretim yılında “Evde Eğitim Hizmetleri” uygulamasından il genelinde 61 öğrencinin evde eğitim hizmetinden yararlandığını söyleyen Dursun, “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitim öğretimin her kademesinde okuldan doğrudan yararlanamayacak durumda olan öğrencilerimize bu hizmeti götürme azmi ve kararlılığındayız. Bu hizmetten yararlanmak isteyen öğrencilerimizin velileri sağlık kurulu raporu ile Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğüne doğrudan başvuru yapabilir. Bu çalışmanın ihtiyacı olan her birey için yaygınlaşarak devam etmesi kararlılığındayız” diye konuştu.

 “Ufak dokunuşların bile onların hayatındaki karşılığı çok büyüktür”

  Bir ülkenin gelişmişlik seviyesinin engelli insanlara vermiş olduğu kıymetle ölçüldüğünü vurgulayan Dursun, “Sosyal devlet olmanın gereği olarak bizim görevimiz engelli çocuklarımızın önündeki engelleri yıkmak, eğitim ve öğretimini yaptırarak onları topluma kazandırmaktır. Eğitimle bu masum çocukların hayatında çok şeylerin değiştiğini de görebiliyoruz. Ufak dokunuşların bile onların hayatındaki karşılığı çok büyüktür. Herkesin bir engelli adayı olduğu unutulmamalıdır. Engelli çocuklarımızın toplumsal hayata uyumu, katılım sağlamaları ve hayat standartlarının yükseltilmesi, çağdaş ve modern anlayışın gereğidir” dedi.

 Evde eğitim hizmeti alan öğrencilerin aileleri ise, “Böyle bir uygulamadan dolayı çok memnunuz. Şu an hem okuyor hem de sosyal yaşamdan kopmamış oluyorlar. Başta Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hatem Dursun’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.​

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Başkan Sayan, Van’da Aşiret liderleri ile bir araya geldi

Belediye Başkanı Savcı Sayan, Van’da Kadim Aşiretler Federasyonu tarafından düzenlenen 5. yıl münasebeti ile kültür …