Ana Sayfa / GÜNDEM / 5 Çocuğundan 3 ü Hasta

5 Çocuğundan 3 ü Hasta

Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesi’nde 5 çocuklu Askar ailesinin hasta 3 çocuğu hayata tutunmaya çalışıyor.

Görücü usulüyle 25 yıl önce evlenen 52 yaşındakiDilber ile 51 yaşındaki Mehmet Askar çiftinin çocuklarından en büyüğü 19 yaşındaki Hüseyin, İmam hatip lisesi 1’inci sınıf öğrencisiyken başlayan ağrıları ardından belden aşağı felç oldu ve bir daha yürüyemedi. Ailenin ikinci çocuğu 16 yaşındaki Azat, vücudunda başlayan erimeler ve henüz tam tespit edilemeyen hastalık nedeniyle gün geçtikçe zayıfladı. Üçüncü çocuları 13 yaşındaki 5’inci sınıf öğrencisi Harika ise, kulak arkasında çıkan ve gün geçtikçe büyüyen kitle nedeniyle zor durumda kaldı. Doktorlar, Harika’nın ameliyat olması halinde yüz felci geçirip ve konuşamayacağını bildirdi. Sırtında başlayan ağrıların ordandan 2 yıl önce felç kaldığını belirten Hüseyin Askar, şöyle dedi:

“Eskisi gibi yürüyebilmek için bir umutla başladığım tedavilerim devam ediyor. Maddi durumumuz iyi olmadığı için çoğu zamanda bu tedavilerim aksıyor. Ben okula gitmeyi çok özledim. Hem okuyup hemde çalışarak aileme bakmak istiyorum.”

Bulduğu çeşitli işlerde çalışan baba Mehmet Askar, bir süreden beri beyninde oluşan ur nedeniyle artık çalışamadığını anlatırken şöyle konuştu:

“5 çocuğum var. Bunlardan 3’ü benim gibi hasta. Çocuklarımın bu halini görmek beni, hem de eşimi kahrediyor. Elimizden bir şey gelmiyor. İmkanlarım olmamasına rağmen İstanbul, Ankara, Erzurum ve Iğdır’daki hastanelere götürdüm. Ama doktorlar hiç umut vermedi. 3 evladımın yaşadığı bu çile beni hasta etti. Allah, bu yaşadıklarımızı düşmanıma bile vermesin. Kayın validem ile birlikte evde 8 kişi yarı aç yarı tok yaşıyoruz. Bugün kadar oğlum Hüseyin için aldığımız bakıcı maaşı ile geçiniyorduk. Oğlum 18 yaşına giridiği için o maaşı da kesildi. Tüm aksilikler üstüste geliyor. Allah bugünümüzü de aratmasın.” – Doğubayazıtağrı

DHA

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu’dan Basın Açıklaması