Ana Sayfa / GÜNDEM / 21. Dönem Ağrı Milletvekili ve MHP Genel Başkan Adayı Nidai Seven Ağrı’nın Kurtuluşuyla İlgili Mesaj Yayınladı

21. Dönem Ağrı Milletvekili ve MHP Genel Başkan Adayı Nidai Seven Ağrı’nın Kurtuluşuyla İlgili Mesaj Yayınladı

21. Dönem Ağrı Milletvekili ve MHP Genel Başkan Adayı Nidai Seven Ağrı’nın Kurtuluşuyla İlgili Mesaj Yayınladı.AĞRI ‘NIN KURTULUŞU 15.Nisan.1918 Emperyalizmin en büyük silahı; Ülkeleri kendi içinde vurmaktır. Yüzyıllarca, Osmanlı himayesinde, can, mal ve din güvencesi altında, Türk Milletiyle iç içe yaşayan, en kötü günlerinde dahi milletimizin hamiyetperverliğine sığınmış olan Ermeni Halkını, bazı emperyalist ülkeler, sözde soykırım iddialarıyla bu gün bile oyuna getirmek istemektedirler. Dağılmış Ermeni diasporasının yeniden diriliş amacına hizmet eden bu Soykırım iddialarıının temelinde” Ağrı Dağı” na sahiplenme meselesi vardır.

Avrupa’nın hasmane tutumları, haksız isnatları, milletimizin bağrını yakmaya devam ediyor. Bizler, tarihî kinleri, düşmanlıkları azdırmak arzusunda değiliz; ancak, ortada bir kıyım varsa, bu da Ermenilerin yaptığı kıyımdır! Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yaşayan insanlar, bu katliama daha çok maruz kalmışlardır. Görmeyen gözler, duymayan kulaklar, duygusuz yürekler, gerçekleri görmeli ve ona göre tavır almalı ve tarihle yüzleşmeli. . Kurtuluş savaşı döneminde ;Rus çarının vaatlerine kapılan Ermeni çeteleri, intikam alayları kurarak, doğu bölgemize dolmuş, 1914 yılının kış ayında, Rus ordusundaki Ermeni gönüllü taburları, Doğubayazıt üzerinden saldırarak, bütün Ağrı’ yı işgal etmiştir.   Ekim 1917’de Rus askerlerinin Ağrı’dan çekilmesiyle, Ağrı ve çevresinde bulunan Hınçak ve Taşnak Ermenilerinin, Ruslardan kalan cephane ve silahlarla, gebe kadınları, doğmamış bebekleri süngülerinin ucuna nasıl taktıklarını, insan vücuduna nasıl cepler açtıklarını, insanları evlerde, samanlıklarda, camilerde nasıl topluca yaktıklarını gören, o günleri yaşayan ve hâlâ hayatta olan bölge insanının sesine herkes kulak vermelidir. Bu ses, şehit kanıyla sulanan topraklarımızdan düşmanı kovmuş ve Ağrı Dağının zirvesine hürriyet meşalesini dikmiş Ağrı halkının sesidir.   Herkes bilmeli ki Ağrı Halkı; kadife eldiven içinde demir bir yumruktur! Bu yumruk, Doğu ve Güneydoğu Anadolu insanımızı kumar masası , merdiven basamağı olarak gören , bölge insanımızı bir sorun olarak gösteren, onların itibarını sıfıra düşüren, ötekileştiren, kutuplaştıran, ayrıştıran veya potansiyel suçlu gösteren zihniyetin tepesine vurulacak bir yumruktur!.. Bu yumruk; Türkiye haritasının en güzel örneği olan İlimiz Ağrı’da birlikte yaşayan Azeri-Karapapak-Türkmen ve Kürdün kader birliği ‘ni ve kardeşliğini bozmaya çalışan şer odaklarını hüsrana uğratacak bir yumruktur.

Bu duygu ve düşüncelerle , Ağrı İli ve İlçelerinin düşman işgalinden kurtuluşunun 98.nci yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyor, Vatan ve Millet aşkıyla yüregi yanıp tutuşan Ağrılı ve Ağrıda yaşayan tüm kardeşlerimi yürek dolusu sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Nidai SEVEN .

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

İLİMİZDE DOMATES HASADI YAPILDI

İlimiz Merkez Yazılı Köyü’nde Erol ŞAHİN’e ait domates tarlasında İl Müdürü Kenan ENGİN’in de katılımıyla …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.