Ana Sayfa / GÜNDEM / 2024 OLİMPİK KAMPINA 2 AĞRI’LI SPORCU KATILMA HAKKI ELDE ETTİ.

2024 OLİMPİK KAMPINA 2 AĞRI’LI SPORCU KATILMA HAKKI ELDE ETTİ.

Ağrı’lı sporculardan Aslı Kızılkaya ve Zeynep Taş Türkiye Salon Şampiyonasında göstermiş oldukları üstün performanstan dolayı 2024 Olimpik Kampına katılma hakkı kazandılar.

Türkiye’nin her köşesinden gelerek İstanbul’da buluşan atletlerin yarıştığı U18 ve U16  (Yıldızlar) Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’nda üç günlük mücadele sona erdi.U16 yaş grubuyla birlikte yapılan ve sadece U18 (yıldızlar) yaş grubunda 518 atletin yarıştığı Turkcell U18 Türkiye Salon Şampiyonası üç günde birbirinden zorlu yarışmalara sahne oldu. Şampiyonada 60 metre, 800 ve 1500 metrelere çok fazla ilgi olurken, sprint branşları elemeli olarak gerçekleşti.

Türkiye Salon Şampiyonasında Ağrı’dan katılan sporcular elde ettikleri başarı ile bir kez atletizm’de söz sahibi olduklarını gösterdiler. Ağrı’lı sporculardan Aslı Kızılkaya 800 metrede Türkiye 3.sü ve 1500 metre de ise Türkiye 2.si olmuştur. Yine aynı yarışta Zeynep Taş 1500 metrede Türkiye 3.sü olmuştur. İki sporcumuzda elde ettikleri derecelerden dolayı 2024 olimpik kampına katılmaya hak kazanmışlardır. Sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik ederiz.

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu 23 Nisan dolayısıyla bir mesajı yayınladı

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu’nun 23 Nisan mesajında şöyle dedi Tüm çocukların 23 Nisan …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.