Ana Sayfa / GÜNDEM / 1992-1993 Yılları Arasındaki Eski Ağrı Valisi İsmet Metin Evinde Öldürüldü.

1992-1993 Yılları Arasındaki Eski Ağrı Valisi İsmet Metin Evinde Öldürüldü.


1992-1993 Yılları Arasındaki Eski Ağrı Valisi İsmet Metin Evinde Öldürüldü.

21.02.1992-19.09.1993 Tarihleri arasında Ağrı da görev yapan Eski Ağrı Valisi İsmet Metin kızını istemeye gelen damat adayı tarafından vurularak öldürüldü.

Olay, akşam saatlerinde Seyhan İlçesi Kurtuluş Mahallesinde bulunan 5 katlı bir Apartman’nda meydana geldi. İddiaya göre, emekli Ağrı Valisi İsmet Metin’in kızını istemeye gelen kişiler ile çıkan tartışmada damat adayı önce evdeki 5 kişiyi tabanca ile vurup daha sonra kendi kafasına sıkarak intihar etti. Polis ekipleri ise olay yerine geldiğinde evin kapısı kapalı olduğu için durumu CAN-KUR ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen CAN-KUR ekipleri kapıyı kırarak açıp 3’ü kadın 6 kişinin cesediyle karşılaştı. Ölen kişilerden birinin yatak odasında, birinin evin girişinde birinin odada diğer 3 kişinin ise salonda öldüğü tespit edildi.

Ölen üçünün emekli Vali İsmet Metin, Denizhan Dener ve Gönül Cengiz olduğu öğrenildi.’

Emekli Vali İsmet Metin Kimdir ;

İsmet Metin, 1941 yılında Hatay’da doğdu. 1964 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. Bu tarihten itibaren sırasıyla Antakya Maiyet Memurluğu, Silifke ve Kırobası Bucak Müdürlüğü,Kırıkhan ve Dörtyol Kaymakam Vekilliği görevleri ve 1967 yılında kaymakamlık kursu mezuniyetini müteakip Bolu/Seben Kaymakamlığı, Bingöl/Solhan Kığı Kaymakamlığı, Acıpayam, Saruhanlı ve Görele Kaymakamlığı, Rize Vali Vekilliği, Adana Vali Yardımcılığı, Bingöl Valiliği, Merkez Valiliği, Ağrı, Zonguldak, Karaman ve Kırklareli Valilikleri görevlerinde bulundu. İsmet Metin, evli ve 3 kız çocuk babası.

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

HÜDA PAR’dan Ağrı Haber Gazetesi’ne ziyaret

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan ve yönetimi kentte yayın hayatını sürdüren Ağrı Haber …