Ana Sayfa / GÜNDEM / 15 Temmuz Vatan Şehitleri Parkı açılışı yapıldı

15 Temmuz Vatan Şehitleri Parkı açılışı yapıldı

Ağrı'da 15 Temmuz Vatan Şehitleri Parkı açılışı yapıldı. Açılışa, AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gül, kent merkezindeki Fırat Mahallesi'nde 200 dönüm arazi üzerine kurulan 11 milyon lira maliyetindeki "15 Temmuz Vatan Şehitleri Parkı"nın açılışı için geldiği Ağrı'da, vatandaşlara hitap etti.

Büyüyen, gelişen ve kalkınan Türkiye'nin büyümesini, milletin ilerleyerek güçlenmesini istemeyenlerin olduğunu belirten Gül, Türkiye ile ilgili bu görüşte olan gizli odakların ülkeyi karıştırmak için daha önce birçok eylemde bulunduğunu hatırlattı. Gül, şöyle konuştu:

"Bu olayları Gezi'de de gördük. İki üç Ağaçkesildi diye bu ülkede vatandaşları sokağa dökerek, provokasyon yapmak isteyenler oldu. Şimdi hepsi tek tek çıkıyor. Cumhurbaşkanı'mız meselenin ne olduğunu söylediğinde dudak bükenler, bugün resmin gerçeğini görmüş durumdalar. Orada o çadırları yakanların, FETÖ'cü polisler olduğu şimdi görülüyor. Hepsi tek tek tutuklanıyor. Gezi sürecini bahane ederek milleti bölmeye, provokasyon yapmaya çalıştılar. Sonrasında 6-8 Ekim olaylarıyla bu ülke insanını sokağa dökerek, nifak çıkarmaya, ülkeyi karıştırmaya çalıştılar. Orada da FETÖ'cü polislerin ve savcıların işin içinde olduğu aşikardır."

Gül, dünya devletlerinin 15 Temmuz akşamı Türk, Kürt, zengin ve fakiriyle Türkiye'nin her tarafından darbeye karşı omuz omuza duran bir kahraman halk gördüğünü dile getirdi.

Darbe yapanların, bazı şeyleri hesaba katmadıklarını aktaran Gül, şöyle devam etti: Allah'ın, tuzak kurucuların en büyüğü olduğunu unuttular. O tuzakları Allah başlarına çevirdi. Bu milletin bu tuzağa gelmeyeceğini, bu halkın Çanakkale ruhuyla direnişini, aziz milletimiz bütün dünyaya gösterdi. Bugün bu parkın ismi de çok büyük bir anlam ifade etmektedir. İstanbul'da, Ağrı'da, Muş'ta, İzmir'de, Antalya'da, Diyarbakır'da, Türkiye'nin her yerinde darbeye karşı bu millet karşı çıkmıştır. Beş dakikada tankı ele geçirmiş, 10 dakikada tankı sürmeyi öğrenmiş ve darbecilere haddini bildirmiştir. Bu millet biraz zorlanır belki ama gerekirse iki üç saatte F-16 kullanmayı öğrenir. O, F-16'ları millete çevirenleri, F-16 kullanarak onlara gerekli cezayı bu millet verir.Gül, Türkiye milletiyle kimsenin baş edemeyeceğini, bunu da herkesin bilmesi gerektiğini anlattı.Ülkeyi kimseye yedirmeyeceklerini vurgulayan Gül, "Kimse bu milletle baş edeceğini düşünmesin. Bu millet Kürt'ü ve Türk'ü ile Yunus Emre'nin, Ahmed-i Hani'nin, Alparslan'ın, Selahattin Eyyübi'nin çocukları bu ülkeyi sokakta bulmadı. Bu ülkeyi yedirmeyecek. Bu ülkede kimse oyun kurmaya kalkmasın. Bu millet her şeyi görüyor. Bu milletin feraseti var. Bu milletle kimse dalga geçmeye kalkmasın. Milletimiz o akşam Allah'a sığındı ve Cumhurbaşkanı'nın 'Meydanlara inin' sözü üzerine vatan savunmasına geçti. Bu birliktelik kıyamete kadar devam edecek. Biz FETÖ, PKK ve DAEŞ'a bu ülkeyi yedirmeyeceğiz. Bu ülkeyi böldürmeyeceğiz, mücadelemizi sürdüreceğiz. Terör örgütlerinin Türkiye'yi diz çöktürmesine izin vermeyeceğiz.Gül, bazı ülkelerin terör örgütlerini "bana yakın olanlar ve yakın olmayanlar" diye ayırdığının altını çizdi. Terör örgütünün, yakını veya uzağı olamayacağını aktaran Gül, konuşmasını şöyle sürdürdü Şimdi DAEŞ'ı vuruyoruz, rahatsız oluyorlar. Hani DAEŞ'a karşıydınız. Bunlar terörle mücadelede samimi değiller. Ama biz millete hesap veririz, Allah'a hesap veririz. O nedenle bu bölge halkını hiçbir terör örgütünün insafına bırakmayacağız. Hiçbir terör örgütünün bu milleti esir almasına izin vermeyeceğiz. FETÖ ile de PKK ve DAEŞ ile de mücadele kararlılıkla devam edecek. Ağrı Valisi Musa Işın konuşmasında "  Ağrı halkının FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında gösterdiği kahramanlık mücadelesini herkesin görmesi gerektiğini ifade eden Işın, "15 Temmuz gecesi Ağrı halkını görmeliydiniz. Gece çocuk, kadın, genç, yaşlı herkes Hükümet Konağı önünde toplandı ve Hükümete sahip çıktı. Çocuklar Türk bayrağı giyerek kadınlar ise sırtına Türk bayrağı alarak alanlara geldi. Bu halk her şeyi hak ediyor. Bu halk temizdir, dindardır. Bu halk için ne yapılsa azdır. "dedi. 

IMG_0275 IMG_0277 IMG_0311 IMG_0325

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Başkan Sayan: HDP ve CHP Kürtlere yeni tuzaklar kuruyor

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, HDP ve CHP’nin Kürtlere yeni tuzaklarkurduğunu belirtti.Sosyal medya hesabından konuya …