Ana Sayfa / GÜNDEM / Doğubayazıt ta Kol ve Bacakları Olmayan Turan Sandık Başında
Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesinde kol ve bacakları olmayan 49 yaşındaki Kutbettin Turan, vatandaşların yardımı ile oyunu kullandı. DHA, 01 Kasım 2015 Pazar

Doğubayazıt ta Kol ve Bacakları Olmayan Turan Sandık Başında

Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesinde kol ve bacakları olmayan 49 yaşındaki Kutbettin Turan, vatandaşların yardımı ile oyunu kullandı.

Muhtarlar istedi üzerine güvenlik gerekçesiyle 95 seçmenli Kucak köyü ile 54 seçmenli Yığınçal Köyü’nün sandıkları Doğubayazıt ilçe merkezinde bulunan Atatürk ilkokuluna taşındı. Köylüler minibüslerle ilçeye geldi ve sandıklarının bulunduğu okulun sınıflarında oy kullandı. 

Kucak köyünden minibüsle 34 kilometre uzaklıktaki Doğubayazıt’a gelen Kutbettin Turan ise bir yakını tarafından sırtta taşınarak Atatürk İlkokuluna ggetirildi. Kol ve bacakları doğuştan olmayan Turan, bir sandalye üzerinde oturarak sıranın gelmesini bekledi. Turan, görevlilerin yardımı ile oyunu kullandı. Kutbettin Turan’ın vatandaşlık görevini yerine getirmesi çevredekiler tarafından ilgi ile izlendi.

GÖZLEMCİLERE İZİN VERİLMEDİ

Öte yandan Doğubayazıt’ta bulunan Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) gözlemcilerinin seçimlerin yapıldığı okullara girişlerine izin verilmedi. – Ağrı

Hakkında MURAT HANÇER

Ayrıca Haberler..

Aras Edaş İl Koordinatörü Halil İbrahim Gök’ten Regaib Kandili Mesajı

Aras Edaş İl Koordinatörü Halil İbrahim Gök’ten Regaib Kandili Mesajı “Bu gece kulun yalvarış ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir